Rosjanie twierdzą, że wycofali z pod granicy Polski rakiety atomowe Iskander M

Rakiety Iskander powróciły z obwodu kaliningradzkiego do punktu stałej dyslokacji w głębi Rosji. Poinformowały o tym rosyjskie media, powołując się na ministerstwo obrony.

Rakiety typu Iskander-M obejmują zasięgiem całe terytorium Polski i mogą sięgnąć nawet Berlina. Rakiety tego typu są mobilne, znajdują się na platformach samochodowych.

Tak startują rakiety Iskander M

Rakiety balistyczne Iskander-M w dniach 5-10 grudnia były wykorzystywane w graniczącym z Polską i Litwą obwodzie kaliningradzkim podczas niezapowiedzianych manewrów wojsk Zachodniego Okręgu Wojskowego FR – poinformował rzecznik rosyjskiego Sztabu Generalnego.

Generał Andriej Kartapołow nie wyjaśnił, dlaczego o ćwiczeniach powiadomiono dopiero w tydzień po ich zakończeniu.

Rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR podał, że w manewrach, zarządzonych przez prezydenta Rosji Władimira Putina, uczestniczyło około 9 tys. żołnierzy, ponad 640 jednostek sprzętu wojskowego, w tym 250 czołgów i transporterów opancerzonych, 100 systemów artyleryjskich, 55 okrętów oraz 40 samolotów i śmigłowców bojowych.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Rosjanie twierdzą, że wycofali z pod granicy Polski rakiety atomowe Iskander M”

 1. Polska istnieje teoretycznie, jest poligonem doświadczalnym komunistów z za wielkiej wody, Rosyjski Niedźwiedź jak zechce to zgniecie pachołka USA swoją łapą jak komara ;]

  P.S. Pytanie kiedy Rosjanie nie wytrzymają i zniszczą dziwny twór „landy niemiec/stan USA” który powstał/zmutował tam gdzie kiedyś leżało państwo które nazywało się Rzeczpospolita Polska…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. No i to sa manewry.Pol Europy sie posikalo ze strachu 🙂 bo chlopaki bawily sie w wojne na poligonie

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.