Rosjanie wychodzą poza Krym a Ukraina przeżuca swoje wojska w ich kierunku !!!

wojsko Ukrainy ładowane na pociągUkraińskie media informują o rosyjskich wojskach, które miały przekroczyć granicę między Krymem a obwodem chersońskim na południu Ukrainy. "Ukraińska Prawda" informuje o ruchach ukraińskich wojsk z zachodniej części kraju. Opublikowane przez gazetę wideo pokazuje kolumnę BTRów (transporterów opancerzonych) wyruszających z lwowskiej bazy.

Ukraińskie media informują o rosyjskich wojskach, które miały przekroczyć granicę między Krymem a obwodem chersońskim na południu Ukrainy. Żołnierze – według relacji pracowników ratusza miasta Chonhar – wbili słupy graniczne i zaminowali okoliczne pola. Podkreślmy: jeżeli te doniesienia są prawdą, to rosyjskie wojsko przekroczyło granicę autonomii krymskiej i naruszyło "ścisłe" terytorium Ukrainy. Mieszkańcy Chonharu w proteście wywiesili ukraińskie flagi na domach – pisze z reguły dobrze poinformowany profil Facebookowy Euromajdanu, relacjonując sprawę. Poniżej zdjęcie nowych słupów granicznych.

zaminowane pole przez Rosjan

mapka pokazująca położenie obwodu chersońskiego i Krymumapka pokazująca położenie obwodu chersońskiego i Krymu

"Ukraińska Prawda" informuje o ruchach ukraińskich wojsk z zachodniej części kraju. Opublikowane przez gazetę wideo pokazuje kolumnę BTRów (transporterów opancerzonych) wyruszających z lwowskiej bazy. Według ukraińskiego MON wojsko wyruszyło na "ćwiczenia", jednak odmówiło podania szczegółów, zasłaniając się tajemnicą wojskową:

W odpowiedzi "Ukraińska Prawda" publikuje kolejne wideo – żołnierzy wyjeżdżających z baz w Żytomierzu:

A na Twitterze profil Euromajdanu publikuje zdjęcie wojskowego sprzętu ładowanego na pociągi:

wojsko Ukrainy ładowane na pociąg

źródło: gazeta.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.