Rosjanie wycinają drzewa w kierunku polskiej granicy. Cele wojskowe?

Rosjanie prowadzą wycinkę drzew w obwodzie kaliningradzkim, m.in. na wysokości Gołdapi. Powstają w ten sposób prostopadłe do granicy korytarze, mogące służyć celom wojskowym

— taką sensacyjną informację podał wieczorem portal niezalezna.pl. Sprawą mają się zainteresować się służby specjalne, a konkretnie Agencja Wywiadu.

Sprawę komentuje politolog dr Przemysław Żurawski vel Grajewski. Zastrzega, że jest za mało informacji, by stwierdzić coś zdecydowanie. Spekuluje więc:

To może być początek budowy drogi dojazdowej ułatwiającej przerzut wojsk w kierunku granicy polskiej, a może to tylko linia wysokiego napięcia. Dlatego trudno powiedzieć, czy może być to groźne, czy zupełnie neutralne. Niewątpliwie Polska powinna się tym interesować, jednak komentarze dramatyzujące są przedwczesne.

Może też chodzić o jakieś zabezpieczenia przeciwpożarowe. Domysły można mnożyć, bo informacje faktycznie są skąpe. Portal nie podaje, w ilu miejscach takie wycinki powstały, jak duże, kto zwrócił na to uwagę. Czy poza leśnikiem wypytywanym przez służby jest inne źródło tych doniesień?

Gorąca i niepokojąca wiadomość została umieszczona po godz. 19. z powołaniem się na informacje „Gazety Polskiej Codziennie”. Jednak w porannym wydaniu tego dziennika już się nie znalazła.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Rosjanie wycinają drzewa w kierunku polskiej granicy. Cele wojskowe?”

 1. Ech.. No cóż 2 wojna światowa nie nauczyła ludzkości że wojna to poważna groza.Ludzie to tępaki chcą tylko tworzyć i niszczyć

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. jak ktos mowi ze zabije i wszyscy to slysza .to napewno nie zabije.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Sytacja rozwinie się następująco:

  Po ataku nuklearnym na Warszawę, Rosjanie zaatakują nas od strony Kaliningradu posuwając się w stronę Warszawy poprzez zajęcie Suwałk, Olsztyna do Brestu i Włodawy.

  Po odcięciu Ukrainy od morza Czarnego zostanie zawarty pokój z Kijowem.

  Kijów rozpocznie ekspansję na Polskę w celu „odzyskania” Przemyśla i kilkunastu innych bieszczadzkich powiatów.

  W celu zabezpieczenia swoich interesów we wschodniej Euuropie, w tej jej części wylądują w ramach NATO wojska amerykańskie i izraelskie „niebieskie chełmy”, zajmując tereny od Łodzi do zdobytych przez armię ukraińską

  Od północy i Zachodu Polski wejdzie armia NATO – Bundeswera tworząc front z jednej strony z armią rosyjsko-białoruską, z drugiej stacjonującymi jednostkami USA i Izraela.

  Polska armia zostanie zniszczona w pierwszym tygodniu inwazji rosyjskiej od północnego wschodu i w trzecim tygodniu inwazji ukraińskiej od południowego wschodu.

  Ani Niemcy ani Amerykanie nie oddadzą ani jednego strzału…

  to tyle na temat..

  czekamy…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.