Rosyjscy eksperci ocenili wpływ ewentualnego konfliktu nuklearnego z Koreą Północną na losy świata!!!

Choroby, skażenie i kryzys humanitarny – skutki ewentualnego konfliktu jądrowego. W przypadku niekorzystnego wiatru Władywostok po dwóch godzinach od wybuchu obejmie radioaktywna chmura, a region ten stanie w obliczu katastrofy humanitarnej ze względu na setki tysięcy uchodźców, którzy udadzą się do Rosji – takie prognozy wieszczy Gazeta.ru.

Korea Północna zagroziła zniszczeniem amerykańskiego okrętu Carl Vinson, który zmierza do jej brzegów, a także amerykańskich bazach wojskowych i rezydencji prezydenta Korei Południowej. Skrajne scenariusze są obecnie analizowane przez światowe media. Stany Zjednoczone mogą dokonać prewencyjnego uderzenia na „mocarstwo” Kim Dzon Una. KRLD jest przygotowana do kolejnego szóstego testu nuklearnego.

Konsekwencje konfliktu mogą być nieprzewidywalne dla całego regionu, ostrzega rosyjski Ośrodek Studiów Koreańskich, a także Instytut Studiów Wschodnich. Profesor Władimir Kuzniecow z Rosyjskiej Akademii Nauk w komentarzu dla Interfax stwierdził, że chmura radioaktywna dotrze nad terytorium Rosji Zagrożone są także Chiny, Japonia i oczywiście Korea Południowa.

Po ataku gwałtowanie pogorszy się sytuacja na Półwyspie Koreańskim, a Rosji grozi napływ uchodźców ze względu na słabość struktur administracyjnych i policyjnych w tym rejonie kraju. Chiny od dawna przygotowują się na najgorsze, wzmacniając kontrole na granicach. Ludziom w tym regionie świata grozi katastrofa i kryzys humanitarny. Moskwa tradycyjnie przeciwstawia się twardej linii Zachodu wobec Korei Północnej. Rosjanie wzywają do korzystania z dyplomatycznych metod rozwiązania konfliktu. Nie wiadomo jednak, czy ich intencje są do końca szczere.

Źródło: zmianynaziemi.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Rosyjscy eksperci ocenili wpływ ewentualnego konfliktu nuklearnego z Koreą Północną na losy świata!!!”

 1. Każdy urzędnik państwowy, skarbowy, bankowy lub policyjny dostanie w krótkim czasie w czapę, niezależnie od swoich faktycznych zasług.
  Od najniższych w znaczeniu do najwyższych – w tej kolejności.
  Nie lękajcie się lecz zacznijcie się bać.
  Będzie polowanie i ludowa sprawiedliwość zamiast zgrzytania zębami i nic tego nie powstrzyma, chyba że, Boża interwencja.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. graniczy ale północna…ty capie

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Dlaczego schronienia ludzie mają szukać w Rosji ? Przecież tam nic nie ma a warunki nie są korzystne do życia.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. A po za tym Korea nie graniczy z Rosją.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.