Rosyjski airbus został rozsadzony bombą podłożoną przez Państwo Islamskie znajdującą się w luku bagażowym

Brytyjscy eksperci badający przyczyny katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego w Egipcie są przekonani, że przed startem maszyny z popularnego kurortu Szarm el-Szejk ktoś podłożył bombę w luku bagażowym – podają w piątek brytyjskie media.

Eksperci nie wykluczają, że powodem sobotniego wypadku Airbusa A321 na półwyspie Synaj była usterka techniczna, ale uważają, że jest to mało prawdopodobne.
Samolot Rosja katastrofa

Przechwycone rozmowy dżihadystów

Londyn w środę zawiesił loty z i do Szarm el-Szejk. Brytyjskie władze poinformowały wówczas, że prawdopodobne jest, iż katastrofa samolotu została spowodowana przez bombę.
Według BBC Londyn wierzy w tezę o bombie, gdyż otrzymał informacje wywiadowcze pochodzące z przechwyconych rozmów bojowników na Synaju. Dane te podczas wspólnej operacji przechwycił brytyjski i amerykański wywiad. Wykorzystuje on satelity, by „wykrywać komunikację elektroniczną” między członkami IS – informuje „The Times”.

EGYPT CRASH_Darina Gromova_1_Vkontakte_east2west_all queries to Will Stewart 0079859989400_not for syndication.jpg

Siły bezpieczeństwa podejrzewają, że ktoś, kto miał dostęp do luku bagażowego, umieścił ładunek wybuchowy w bagażu lub na bagażu tuż przed wylotem.
„Treść tych wiadomości przekonały ekspertów, że bomba została umieszczona na pokładzie przez pasażera lub członka personelu naziemnego lotniska” – dodaje gazeta.
Egipska filia Państwa Islamskiego działająca na Synaju w weekend wzięła na siebie odpowiedzialność za katastrofę, ale nie podała szczegółów. IS wypowiedziało wojnę Rosji i USA za ich interwencje w Syrii.

źródło: tvn24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Rosyjski airbus został rozsadzony bombą podłożoną przez Państwo Islamskie znajdującą się w luku bagażowym”

 1. Nie do końca zrozumiałem tytuł. W luku bagażowym znajdowała się bomba, czy państwo islamskie ?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Niedługo nikt nie będzie się odważył wsiąść do samolotu…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Niedługo nikt nie odważy się odwiedzić bliskiego wschodu..

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.