Rosyjski okręt zwalczający łodzie podwodne w kanale La Manche

Rosja okręt

Jednostka Floty Północnej rosyjskiej marynarki wojennej wpłynęła na wody kanału La Manche. Przeprowadzi na północnym Atlantyku „obronne manewry przeciwlotnicze” i będzie ćwiczyła zwalczanie okrętów podwodnych.

Rosyjska agencja informacyjna powołuje się z kolei na rosyjskie ministerstwo obrony.

Rosja okręt

„Nic dziwnego”

Nie wiadomo, jak długo mają potrwać manewry i czy w ślad za rosyjskim okrętem płyną inne jednostki. Agencja Reutera komentuje te informacje stwierdzając, że „nie ma nic dziwnego” w pojawieniu się jednostek z tego kraju na wodach pomiędzy Francją i Wielką Brytanią.

Przypomina też jednak, że NATO zaprzeczyło ostatnim takim doniesieniom Moskwy z listopada ub. roku. Wtedy rosyjski MON informował o „grupie okrętów”, która przeprowadziła kilkudniowe manewry w regionie.

Dowództwo Paktu Północnoatlantyckiego poinformowało, że do takiego wydarzenia w ogóle nie doszło.

Kilka dni po rzekomym zakończeniu ćwiczeń na morzu, rosyjskie media poinformowały z kolei, że te „miały się odbyć”, ale sztorm pokrzyżował plany marynarki wojennej. Udało się wtedy jedynie przećwiczyć pokonywanie wąskich przejść morskich w trudnych warunkach atmosferycznych na Morzu Północnym.

W listopadzie u wybrzeży Wielkiej Brytanii i Francji miał się pojawić okręt desantowy Aleksandr Otrakowskij, okręt do zwalczania łodzi podwodnych Siewieromorsk, tankowiec i holownik ratunkowy również należące do Floty Północnej.

Autor: adso//gak / Źródło: Reuters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.