Rosyjskie czołgi atakują lotnisko w Ługańsku

rosyjskie czołgi atakują lotnisko w ŁugańskuUkraińscy spadochroniarze walczą z batalionem rosyjskich czołgów o lotnisko w Ługańsku na wschodzie kraju – poinformowało dowództwo operacji antyterrorystycznej w Kijowie.

– Trwa walka obronna ukraińskich spadochroniarzy ze wzmocnionym batalionem czołgowym sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej o utrzymanie lotniska w Ługańsku – głosi komunikat dowództwa operacji antyterrorystycznej zamieszczony na Facebooku.

Wcześniej minister obrony Walerij Heletej poinformował, że regularne oddziały rosyjskie są już w Doniecku i Ługańsku. Heletej utrzymuje, że sytuacja na froncie jest trudna, ale pod kontrolą. Według ukraińskiego ministra, rosyjscy wojskowi rozszerzają obszar działania, nie ukrywają już tego, że są w Doniecku i atakują lotnisko w Ługańsku. Takie informacje przekazuje wywiad i inne służby.

Ukraińscy eksperci wojskowi twierdzą, że pod Donieckiem, w okolicach Iłowajska, zgrupowano około 7-8 tysięcy rosyjskich żołnierzy z baz w okolicach Moskwy i z Czeczenii. Z Rosji wciąż nadchodzą kolejne posiłki.

Eksperci przekonują, że celem Kremla są nie tylko obwody ługański i doniecki, ale także całe południe Ukrainy, które miałoby połączyć Rosję z Krymem, a także – w przyszłości – z samozwańczą republiką Naddniestrza będącą formalnie częścią Mołdawii.

rosyjskie czołgi atakują lotnisko w Ługańsku

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o