Rosyjskie myśliwce Su-24 wykonały około 20 przelotów nad niszczycielem USA

Samoloty zbliżyły się na odległość ok. 900 metrów na wysokości ok. 30 metrów. Z powodu działań Rosjan odwołano zaplanowane operacje lotnicze polskiego śmigłowca, który znajdował się na pokładzie niszczyciela. Wcześniej USS Donald Cook cumował w Gdyni.

Rosjanie od miesięcy testują cierpliwość NATO, prowokując incydenty na morzu i w powietrzu. Amerykanie zauważają, że o ile początkowo był to zwykły pokaz siły, to ostatnio Rosjanie są coraz bardziej agresywni, a ich działania coraz mniej bezpieczne – pisze CNN.

prowokacja

Poniedziałkowy incydent na Bałtyku to kolejny pokaz siły Rosjan. CNN pisze, że wielokrotnie dochodziło do bliskich spotkań rosyjskich i amerykańskich okrętów lub samolotów, ale o ile są one przeprowadzane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, to nie ma się czego obawiać. W ostatnim czasie jednak doszło do kilku incydentów, które uznano za niebezpieczne.

W październiku amerykańskie myśliwce przechwyciły dwa rosyjskie samoloty Tu-142, które pojawiły się w bliskiej odległości od amerykańskiego lotniskowca USS Ronald Reagan. Do incydentu doszło na Pacyfiku.
Z kolei w czerwcu ub. r. rosyjski samolot myśliwsko-bombowy Su-24 przeleciał w odległości zaledwie 500 metrów od amerykańskiego niszczyciela USS Ross, który pływał na Morzu Czarnym niedaleko Krymu.
Rosyjskie podniebne manewry doprowadziły do wzrostu napięcia na wschodniej flance NATO.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Rosyjskie myśliwce Su-24 wykonały około 20 przelotów nad niszczycielem USA”

 1. USA

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ciekawe, czy w każdym przypadku były to wody międzynarodowe, czy wody przybrzeżne danego kraju, krótki wyciąg z prawa morskiego

  Według art. 87 Konwencji na morzu otwartym państwom przysługują następujące wolności:

  wolność żeglugi,
  wolność rybołówstwa,
  wolność przelotu,
  wolność układania kabli podmorskich i rurociągów,
  wolność badań naukowych,
  wolność budowania wysp i innych instalacji.
  a kto jet równy i równiejszy, i ile może przegiąć? nie mnie to oceniać.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.