Rosyjskie pojazdy wojskowe wjeżdżają na Ukrainę

Rosyjskie pojazdy wojskowe wjeżdżają na UkrainęDziennikarze, którzy śledzą rosyjski “biały konwój” z pomocą humanitarną dla Ukrainy, informują na portalach społecznościowych o kolumnie rosyjskich wozów opancerzonych, która właśnie wjechała na Ukrainę. Według nich, w kolumnie są też inne pojazdy wojskowe.

Jak podaje portal Ukraińska Prawda, obok miejsca, gdzie rozłożył się obóz konwoju humanitarnego, zauważono wzmożony ruch pojazdów wojskowych. W kierunku przejścia granicznego “Izwarino” jechało kilkadziesiąt wozów opancerzonych, potem rozjechały się po polach. Tak mówił jeden z dziennikarzy w telewizji Hromadskie.

Informacje te potwierdził korespondent gazety “New York Times”, który śledzi konwój humanitarny. Według niego, wraz z kolumną porusza się wyrzutnia rakiet “Buk”.

Także radio Echo Moskwy podało, że według niepotwierdzonych informacji, niewielka kolumna rosyjskich wozów bojowych przekroczyła granicę z Ukrainą. Na razie – jak zaznacza rozgłośnia – resort obrony w Moskwie nie odniósł się do tych informacji.

“Zgodnie z przewidywaniami, konwój był przygrywką i zasłoną dymną dla dokonującej się, bez pozorów i osłonek, rosyjskiej inwazji na Ukrainę” – napisał na Twitterze polski deputowany do europarlamentu Jacek Saryusz-Wolski.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o