Rouhani: Rzucimy USA na kolana

Iran USA

Prezydent Iranu Hassan Rouhani obiecał rzucić Stany Zjednoczone „na kolana”, jego wystąpienie zostało pokazane w publicznej telewizji.

„Nie ma mowy, żebyśmy skpitulowli przed Stanami Zjednoczonymi, zachowamy historyczną wielkość narodu i w tej bitwie na siłę woli rzucimy Stany Zjednoczone na kolana” — powiedział Rouhani.

Jego słowa zostały wypowiedziane w związku z napiętą sytuacją w kraju ze względu na problemy gospodarcze w Iranie. Sam prezydent, po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z umowy nuklearnej, powiedział, że Waszyngton stara się wywierać presję ekonomiczną na Teheran i prowadzić psychologiczną wojnę z Iranem.

Wskazując na problem bezrobocia w kraju, Rouhani powiedział, że władze powinny zrobić więcej, aby rozwiązać problemy, zwracając również uwagę na konieczność rozwiązania sytuacji na rynku krajowym.

„Musimy pokazać światu, że przetrwamy problemy i trudności nie zdradzając wielkości, wolności, niezależności, demokracji, systemu republikańskiego, religii i kultury” — powiedział prezydent.

Prezydent Donald Trump 8 maja zapowiedział, że Waszyngton odstąpi od umowy z Iranem na temat jego programu nuklearnego, osiagniętej przez „szóstkę” mediatorów międzynarodowych (Rosja, USA, Wielka Brytania, Chiny, Francja, Niemcy) w 2015 roku oraz poinformował o przywróceniu wszystkich sankcji wobec Iranu, w tym wtórnych, czyli w stosunku do innych krajów prowadzących interesy z Iranem.

W ubiegły wtorek jeden z wyższych urzędników Departamentu Stanu USA oświadczył, że Waszyngton spróbuje przekonać swoich sojuszników, by całkowicie wstrzymali import ropy z Iranu na początku listopada. Ponadto, takie rozmowy odbywają się z innymi krajami, w tym z Chinami — dodał.

 

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kamil Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil
Gość
Kamil

Niech im Allach dopomoże

Kamil
Gość
Kamil

Niech im Allach dopomoże