Rozwiązano zagadkę trójkąta Bermudzkiego

Naukowcy są bliscy rozwiązania zagadki Trójkąta Bermudzkiego. Według nich za tajemniczymi zniknięciami statków i samolotów stoją… eksplozje metanu. W okolicy wybrzeża Norwegii na morskim dnie odkryto ogromne kratery, z których uwalniają się bąble metanu, mogące wybuchać. Być może to samo dzieje się w okolicach Bermudów.

trojkat Bermudzki

Zagłębienia na dnie oceanu są szerokie na 800 metrów i głębokie na ponad 4 metry. Takie formy mogły powstać przez gaz, wydobywający się ze złóż, położonych głęboko w dnie morskim. Według naukowców, gaz przed uwolnieniem do wody, akumuluje się w osadach dna morskiego.

– Na dnie w obszarze Morza Barentsa znajdują się liczne gigantyczne kratery, które prawdopodobnie są przyczyną ogromnych wybuchów gazu – tłumaczą naukowcy z uniwersytetu Arctic University of Norway. – Obszar kraterów reprezentuje prawdopodobnie jedno z największych miejsc uwalniania się metanu z płytkich mórz w Arktyce – dodają.

trojkat Bermudzki

Wyjaśnić niewyjaśnione

Naukowcy niedawno opracowali radar, dzięki któremu można zobaczyć szczegółowy obraz dna morskiego. Widać na nim m.in. wycieki metanu na całym świecie. Ostatnie odkrycia mogą stanowić naukowe wyjaśnienie dla wielu doniesień żeglarzy, choćby o tym, że woda nagle zaczyna się pienić bez wyraźnej przyczyny.

Więcej szczegółów poznamy w kwietniu na dorocznym spotkaniu Europejskiej Unii Nauk o Ziemi. Jednym z tematów dyskusji ma być to, czy pęcherzyki metanu mogłyby zagrozić bezpieczeństwu statków. Jedna z teorii mówi, że może to pomóc w wyjaśnieniu zniknięć statków w owianym złą sławą Trójkącie Bermudzkim.

Obszar ten, zwany także „trójkątem diabła”, znajduje się na północno-zachodnim Atlantyku, pomiędzy Bermudami, Puerto Rico i punktem w pobliżu Melbourne na Florydzie. W ciągu wieków w tajemniczych okolicznościach znikały tam liczne statki. Szacuje się, że od początku zbierania danych w 1851 roku, w Trójkącie Bermudzkim zginęło ok. 8127 osób.

trojkat Bermudzki

Anomalie, trąby wodne i UFO

Dno morskie w tym rejonie wykazuje liczne anomalie magnetyczne, które mogą powodować błędne odczyty kompasu. Złoża zamrożonego metanu mogą eksplodować podczas gwałtownych wybuchów i prowadzić do zatonięcia nawet większych statków.

Na tym obszarze występują też trąby wodne, czyli wiry zasysające wodę z morza i łączące chmurę z akwenem. Wiatr osiąga tam prędkość ponad 190 km/h. Trąby wodne są powszechne w okresie letnim w wilgotnym powietrzu i w ciepłych wodach w okolicach Florydy. Każdego roku występuje tam ok. 400-500 takich wirów.

Istnieją także liczne doniesienia o tym, że w Trójkącie Bermudzkim występuje UFO. Weteran marynarki wojennej twierdził, że widział je latem 1971 roku. Po zmianie w maszynowni statku, przeniósł się na pokład i zauważył dwa obiekty, wyglądające jak gwiazdy. Przemieszczały się z bardzo dużą prędkością z jednego punktu na niebie w inny. Najpierw unosiły się na niebie, a następnie przyspieszyły i zniknęły wysoko na nieboskłonie.

źródło: tvn meteo

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
asdObserwatorarap z BangladeshObserwator Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asd
Gość
asd

skąd się biorą ci „naukowcy”?

Obserwator
Gość
Obserwator

Fizykiem nie jestem, A w smoleńsku użyto niekonwencjonalnej broni energetycznej która jest nie do wykrycia, która wpływa na podejmowanie decyzji przez człowieka (pilota) „psychotronika”. Instrumenty czarnej skrzynki nie zarejestrują takowej gdyż taka skrzynka musiała by być podłączona do urządzenia EEG na głowie pilota, Dwa nadajniki w rożnych lokalizacjach zsynchronizowane ze sobą z tym że jeden ma odwrócona fazę i jego częstotliwość jest przesunięta o szerokość modulacji, w momencie kiedy oba nadajniki zaczną nadawać kierunkowo w to same miejsce sygnały się mieszają i wychodzi trzecia inna częstotliwość która manipuluje falami mózgowymi. To tak teoretycznie, nie sprawdzone . . ., ja bym… Czytaj więcej »

Obserwator
Gość
Obserwator

Wow, nowość kurde, już to było wiadomo 20 lat temu.

Na dnie oceanu w obszarze trójkąta bermudzkiego są podwodne wyziewy gazów wraz z magmą która po kontakcie z zimną wodą staje się wysoce magnetyczna, ponadto zanim gaz dotrze do lustra akwenu to drobiny pęcherzyków gazu łączą się ze sobą w gigantyczną bańkę gazową i jeśli nad bańką jest statek z chwilą kiedy to bańka zbliża się do lustra wody statek zapada się w bańkę a później (tonie) . .

Tak w skrócie . . .

arap z Bangladesh
Gość
arap z Bangladesh

To se kurwa wymysliles teorie fizyku!to moze nad smolenskiem tez banka pierdola w kaczora???
Napisz do Antka M.to Ci naszykuje jakas teke ministerialna???