Rumunia: Doszło do dużego trzęsienia ziemi. Było odczuwalne w całej południowo-wschodniej Europie

W sobotę w nocy silne trzęsienie ziemi nawiedziło wschodnią i środkową Rumunię, a było odczuwalne również w sąsiedniej Mołdawii i na Ukrainie – donosi AP.

Narodowy Instytut Fizyki Ziemi poinformował, że wstrząs o magnitudzie 5,3 stopnia w skali Richtera uderzył ok. godz. 02:11 czasu lokalnego, a jego epicentrum znajdowało się we wschodniej części regionu Vrancea, znanego z wysokiej aktywności sejsmicznej.

Są doniesienia o zniszczeniach oraz osobach rannych w miejscowości Iasi. Silvia Bolohan z biura zarządzania kryzysowego poinformowała na łamach narodowej agencji informacyjnej Agerpres, że dwie osoby doznały drobnych urazów.

W jednym z budynków spadł tynk, a w innych domach popękały ściany. Niektórzy mieszkańcy spędzili noc na zewnątrz. Kilkanaście osób wpaadło w panikę i nie chciało wrócić do mieszkań – podały służby ratownicze Jassy.

Trzęsienie było odczuwalne również w stolicy – Bukareszcie, w mieście Braszowa w centrum kraju oraz Craiova na południu. Wstrząs odczuli również mieszkańcy Mołdawii i Ukrainy.

Rumunia jest jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów w Europie. Niszczycielskie trzęsienie ziemi o sile 7,1 stopnia w skali Richtera w 1977 r. zabiło prawie 120 osób w mieście Svishtov w północnej Bułgarii. Aż 1578 osób zmarło w samej Rumunii, większość z nich w Bukareszcie.

Tak wyglądała Rumunia po trzęsieniu ziemi z 1977

trzesienie-ziemi

trzesienie-ziemi

źródło: krolowa-superstar.blog
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Rumunia: Doszło do dużego trzęsienia ziemi. Było odczuwalne w całej południowo-wschodniej Europie”

 1. To przez Macierewicza

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Tak trzęsienie ziemi duże jak na ten region, ale interesuje mnie także to co dzieje się obecnie w Kalifornii i na Alasce gdzie występuje wzmożona ilość trzęsień ziemi .

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Dokładnie…
   Ostatnio widać duży wzrost trzęsień ziemi na świecie

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.