Rząd szykuje się na epidemię. Śmiertelna choroba zagraża Polsce

14
24
epidemia

Mimo ogromu lekarstw, antybiotyków, szczepień i rozwiniętej świadomości o chorobach coraz wyraźniejsze staje się widmo epidemii. Ta już niebawem zacznie się w Polsce, dlatego też rząd się na nią szykuje. Ministerstwo Zdrowia wręcz podwaja swoje możliwości, by zapobiec śmiertelnej chorobie.

To już nie przelewki, a prawdziwe zagrożenie. Najgorsze jest to, że Polacy zagrożeni są ze strony choroby, która jeszcze w ubiegłym roku wydawała się całkowicie pokonana. Mowa o wirusowym zapaleniu wątroby typu A. W całym 2016 roku zachorowało na nie 27 osób. W 2017 tylko do września zachorowań było ponad… 1700.

Ministerstwo Zdrowia na czele z Konstantym Radziwiłłem już pracuje nad specjalnymi regulacjami, które mają dać odpór chorobie. Co takiego przygotowuje resort? Mowa o prostszej kwalifikacji do szczepień ochronnych, szybkim dostępie do kombinezonów ochronnych oraz o kwarantannie.

Najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne zarazem jest pojęcie „szczepienia akcyjnego”, które znalazło się w ustawie, a którego dotąd w przepisach nie było. Szczepienia takie są obowiązkowe i dotyczą wszystkich osób, u których istnieje podejrzenie wystąpienia choroby. Oczywiście już protest podnieśli antyszczepionkowcy, których zdaniem to zagranie na rzecz wielkich koncernów farmaceutycznych i odbieranie obywatelom wolności.

Wydaje się jednak, że takie obostrzenia są konieczne, ponieważ zaraz za WZW typu A czają się inne choroby. Odra zabrała już 35 żyć w całej Europie, według WHO tykającą bombą zegarową jest grypa. Z kolei w Afryce i w południowo-zachodniej Azji o krok od epidemii cholery. W Jemenie tylko w pierwszej połowie tego roku wykrywano po 5 tys. nowych zachorowań dziennie.

źródło: gazetaprawna.pl

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
javikdrKolgrimfinka& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
drKolgrim
Gość
drKolgrim

Leczenie grozi śmiercią! A już na pewno nie dam się kluc pod przymusem, najpierw Ci co przyjdą pogadają z moim Coltem który zaszczepi ich ołowiem…

ja
Gość
ja

jple śmieszny jesteś

finka
Gość
finka

Żóltaczka to głównie zakażenie drogą plciową albo szpitalne, nie odwiedzać burdeli i robić wszystki, jak za komuny WR , dbać o higienę w szpiatalach, a nie wpychac szczepionkę, która powoduje raka wątroby. Polska jest jakims ewenementem w Europie. Nikt nie szczepi obowiązkowo na pnemukoki, Polska tak , szczepionką w UE nie dopuszczoną. Nim zacznie pisać się teksty o szczepionkach trzeba sie poduczyć u dr. Jaśkowskiego i prof. Majewskiej.

&
Gość
&

Polska to taki skurwiały naród, że jak im powiesz, że ktoś z rodziny zmarł albo to, że jesteś niepełnosprawny, to zamiast empatii cię zniszczą.

Bóg wszystko widzi.

&
Gość
&

To Piłsudski powiedział, dodałem tylko swoje przeżycia.

vik
Gość
vik

spierdalaj huju

&
Gość
&

Bardzo dobrze, wrednym polakom.

&
Gość
&

to za te wyzywanie ludzi lojalnych od debili i samowywyższenie.

vik
Gość
vik

spierdalaj huju

realista
Gość
realista

1700 zachorowań !! przepraszam ale na ile milionów??? co za bzdury w tym artykule namawiające do szczepień

keri
Gość
keri

1700 zachorowań na 2 miliony ukrów w Polsce.

keri
Gość
keri

Polakom zagrażają politycy na usługach big farmy a nie choroby.
Chorować i umierać to ludzie będą po tych szczepieniach – taki jest ich cel. Dodatkowo te szczepienia dadzą zarobić przekupnym politykom i ich pracodawcom z koncernów.

keri
Gość
keri

Obecnie wszelkie epidemie są odszczepienne czyli wywołane przez szczepienia.
Zwracam uwagę, że epidemia/pandemia stale zmienia swoją definicję. Przed planowaną (zrobioną na zamówienie) epidemią swińskiej grypy WHO zmieniła definicję pandemii, aby zaszczepić (nawet z użyciem siły) jak najwięcej ludzi bez uzasadnienia. Trochę im nie wyszło, ponieważ po podaniu szczepionki gryzoniom w Czechach wszystkie zdechły i okazało się że ludzie też by po niej poumierali.
Teraz chcą zrobić powtórkę na jeszcze gorszych zasadach „prawnych”. Wystarczy, że jedna osoba zachoruje na np. żółtaczkę, a całe województwo będzie musiało być zaszczepione i to na prawie obowiązującym w pandemii czyli przy użyciu siły fizycznej.

wernyhora
Gość
wernyhora

Idźcie do cholery z cholerą!