Rzeź 500 jazydów w Iraku. Islamiści zakopywali żywcem

Irak, dżihadyści, ludobójstwo, JazydziDżihadyści z Państwa Islamskiego na północy kraju zabili co najmniej 500 osób. Część z nich została zakopana żywcem – poinformowały władze w Iraku

Irackie władze poinformowały, że na północy kraju doszło do rzezi ok. 500 osób. Dżihadyści z Państwa Islamskiego już wczoraj grozili, że zabiją członków ponad 300 rodzin należących do mniejszości religijnej jazydów, jeśli nie przejdą oni na islam. Jak potwierdził dziś minister Mohammed Shia al-Sudani, do zbrodni doszło. Wśród zabitych mieszkańców miejscowości Kodża, Hatimija i Kaboszi było wiele kobiet i dzieci. Część osób spalono, część pogrzebano żywcem.

Jazydzi są mniejszością mówiącą językiem kurdyjskim, która wyznaje synkretyczną religię powstałą w XII wieku z połączenia wierzeń indoirańskich, judaizmu, nestorianizmu i islamu. Sunniccy islamiści uważają wyznawców tej religii za czcicieli diabła i prześladują ich.

W obawie przed represjami w związku z walkami między Kurdami i dżihadystami w Iraku około 200 tys. jazydów uciekło w góry w pobliżu granicy z Syrią. Są odcięci od transportów z żywnością. Jak podała ONZ, około 40 dzieci zmarło ostatnio z pragnienia.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego od czerwca prowadzą zbrojną ofensywę wymierzoną w iracki rząd szyity Nuriego al-Malikiego i kontrolują już znaczne obszary na północy i zachodzie Iraku. Na zajętych terenach bojownicy proklamowali sunnicki kalifat z Abu Bakrem Al-Baghdadim jako przywódcą wszystkich muzułmanów.

Irak, dżihadyści, ludobójstwo, Jazydzi

dżek, Reuters, AP, PA

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
urryIslamista-studentPeterlalalaYagami Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lalala
Gość
lalala

Powinno się zakazać praktykowania islamu… Nakłania do mordów i szerzenia zła na świecie,a bez tego jest go wiele.. Co najgorsze te robaki rozpowszechniaja sie na skale swiatowa.. Spojrzmy na Norwegie, Anglie czy Niemcy..niedługo staną sie islamska kolonią. och ta tolerancja.. na wszystko i wszystkich nie wyjdzie na dobre..

Yagami
Gość
Yagami

Dżihadyści som nie normalni jak można zakopać człowieka żywcem

sfax
Gość
sfax

A jakies dowody oprocz propagandy szyickiej sekty?To klamstwo i propaganda dla usprawiedliwienia amerykanskiej obecnosc w Irak.Kalifat powstanie bez wzgledu na to czy sie to wam podoba czy nie,inschaÀllah.

Peter
Gość
Peter

Za taka wypowiedź powinieneś mieć obciętą głowę czy to ci się podoba czy nie islamski psie. Idź bzykaj swoje kozy brudny śmierdziuchu !!!! Precz z islamem i muzułmanami, na pohybel tej hołocie !!!!

Islamista-student
Gość
Islamista-student

ani jeden dddżihadyściak nie spojży w Oczy NIEPOKALANEJ DZIEWICY KRÓLOWEJ NIEBA I ZIEMI.Koniec kropka niEma rozmowy

Islamista-student
Gość
Islamista-student

ddddżihadyści z Państwa Islamskiego=^2 ŚWINIE! koniec kropka

urry
Gość
urry

Na pal z islamskim ścierwem.