Samoloty USA zabiły całą prywatną armię Rosji w Syrii!

Samoloty USA zmasakrowały prywatną armię Rosji w Syrii

Aż 215-tu zabitych rosyjskich żołnierzy.

W wyniku amerykańskiego uderzenia w Syrii na oddziały rosyjskich najemników z tzw. Prywatnej Kompanii Wojskowej “Wagnera” zginęło aż 215-tu jej żołnierzy – twierdzi znany rosyjski adwokat Mark Fejgin. Powołuje się on na bezpośrednie źródła w tej rosyjskiej formacji zbrojnej.

Amerykańskie F-22 nad Syrią
Amerykańskie F-22 nad Syrią

“Człowiek mający kontakt z ludźmi z “Wagnera” poinformował, że liczba zabitych żołnierzy kontraktowych w Dolinie Eufratu sięgnęła już 215-tu osób. Zbliżyli się do umocnień kurdyjskich, wytoczyli działa na pozycje, wystrzelili pierwszą salwę i w tym momencie Amerykanie nakryli ich ogniem” – twierdzi Fejgin na Twitterze.

Przypomnijmy, że wcześniejsze doniesienia agencyjne z tego regionu mówiły tylko o “100 wojskowych Syryjczykach zabitych w wyniku amerykańskiego uderzenia”. Jednak były minister obrony rosyjskich separatystów z Donbasu Igor Girkin (Striełkow) twierdzi, że “pod przykrywką Syryjczyków” działały tam 2 rosyjskie oddziały taktyczne “Wagnera”.

“Pierwszy z nich został zniszczony praktycznie doszczętnie, drugi – poszedł w rozsypkę. Ostrzegam wszystkich, którzy zamierzają “wyjechać na zarobki” do Syrii” – napisał Girkin. “Nie będziemy przecież rozpoczynać III wojny światowej z powodu jakichś 100 zabitych Rosjan. Tym bardziej, że część z nich to może nawet nie są rodowici Rosjanie” – dodał były szef separatystów.

Przypomnijmy, że oficjalnie Ministerstwo Obrony Rosji zapewniło, iż “w strefie amerykańskich uderzeń nie ma rosyjskich wojskowych”. “Teraz pewnie rzeczywiście ich już nie ma” – skomentował zjadliwie Girkin. Dodajmy, że Kreml oficjalnie zaprzecza jakoby w Syrii w ogóle walczyli pod stronie prezydenta Asada rosyjscy najemnicy.
źródło: reporters.pl

2 thoughts on “Samoloty USA zabiły całą prywatną armię Rosji w Syrii!”

  1. I rosyjskie szaty opadają, po kawałku, KRÓL JEST NAGI.

  2. “Nie będziemy przecież rozpoczynać III wojny światowej z powodu jakichś 100 zabitych Rosjan. Tym bardziej, że część z nich to może nawet nie są rodowici Rosjanie – dodał były szef separatystów.”
    jak to mawiają grosz do grosza…”tu setka, tam setka……”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *