Sąsiedzi pełni obaw. Rosja alarmuje: Polska szykuje inwazję na ten kraj!

1
16
Polska inwazja

Rosjanie ostrzegają, że polska armia szykuje się do napadu na sąsiedni kraj. Armia nadzorowana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza miałaby dokonać inwazji przy pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Sprawę nagłaśnia dziennikarz telewizji Russia Today, Wadim Dolinin. Jego zdaniem żołnierze czekają tylko na sygnał Antoniego Macierewicza, by ruszyć za wschodnią granicę, napadając na Białoruś, wobec której – zdaniem Dolinina – konserwatywny rząd w Warszawie ma ciche roszczenia terytorialne.

Polska miałaby napaść na Białoruś chcąc odebrać ziemie, które do dziś są bardzo polskie, a przez setki lat były częścią Rzeczypospolitej. Rosyjski dziennikarz swoje przypuszczenia argumentuje rozmieszczeniem polskich Wojsk Obrony Terytorialnej w pobliżu wschodniej granicy.

– Terytorialsi mogą przerodzić się w mini-armię, podporządkowaną osobiście ministrowi obrony narodowej bądź też prezesowi partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosławowi Kaczyńskiemu i wywierać wpływ zarówno na sytuację wewnętrzną, jak i na lokalne geopolityczne procesy. Wzmocnienie sił obrony wywołuje zaniepokojenie na tle pretensji polskich nacjonalistów, roszczących sobie prawo do 40% terytorium obecnej Białorusi – podaje Dolinin.

Doniesieniom rosyjskiej stacji propagandowej ulegają też sami Białorusini. Politolog Władimir Denisow uważa, że „w naszym szybko zmieniającym się świecie nie można niczego wykluczyć”. Ponadto stwierdza, że Polska ostatnio zachowuje się agresywnie względem Białorusi i Rosji, a jak wiadomo „przejście od agresywnej retoryki do otwartej bądź skrytej agresji odbywa się błyskawicznie”.

źródło: newsweb.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Putin jeszcze niewie że już .. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putin jeszcze niewie że już ..
Gość
Putin jeszcze niewie że już ..

Co te kacapy pitolą, przecież Białoruś jak sama nazwa głosi, jest „Polska, zawsze była i będzie”.
To nasi bracia, i nie będziemy ze sobą walczyć, jak Moskale by to chcieli widzieć.
To zielone Putinki tak będą ich bronić, że wszyscy wyjadą uprawiać Syberię.