Satelita facebooka warta 200 milionów dolarów podczas eksplozji znajdował się na szczycie rakiety Falcon 9

Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX należącej do Elona Muska wybuchła w trakcie testów – i zniszczyła satelitę należącego do Facebooka, który miał dostarczać darmowy internet m.in. w Afryce.

Przypomnijmy, że SpaceX Muska planuje więcej takich lotów, a już raz rakiecie tego typu udało się polecieć w kosmos i wrócić na Ziemię. Musk od razu poinformował na Twitterze, że przyczyny wybuchu nie są jeszcze znane. Od tamtej pory założyciel i CEO SpaceX nie podawał żadnych informacji o wybuchu.

Tak wyglądało całe zdarzenie – rakieta nawet nie oderwała się od ziemi:

Jednocześnie na wybuch Falcona od razu zareagował Mark Zuckerberg, który w swoim poście na Facebooku napisał:

Przebywam w Afryce i jestem głęboko rozczarowany słysząc o tym, że porażka startu rakiety SpaceX zniszczyła naszego satelitę, który miał zapewniać łączność wielu przedsiębiorcom i innym osobom na całym kontynencie.

Facebook chciał użyć satelity za 200 mln dolarów do dostarczania darmowego internetu w obszarach, które obecnie nie mają dostępu do sieci – np. w Afryce subsaharyjskiej. Satelita miał zostać wyniesiony na orbitę właśnie za pomocą Falcona 9 – poniżej widać, jak wyglądał cały zestaw:

satelita Facebook

Zuckerberg podkreślił, że „na szczęście” jego firma opracowała także inne technologie zdolne „łączyć ludzi równie skutecznie”. Chodzi o program Aquila, w którym to drony mają nam dostarczać internet.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Satelita facebooka warta 200 milionów dolarów podczas eksplozji znajdował się na szczycie rakiety Falcon 9”

  1. http://screenshot.sh/odYmNheaap93o

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Nie było satelity. Tak nie płaci się podatku.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.