19 Lis, 2017

SENSACJA! Europa się budzi. Nowy sojusz na czele z Polską! Eurokraci nie dowierzają

UNIA BUNT POLSKA

Po wyborach w Austrii możliwe jest zawiązanie sojuszu między Wiedniem, Warszawą i Budapesztem – uważa brytyjski “The Times”. Austria zaostrzy kurs wobec Unii Europejskiej – oceniają media w Wielkiej Brytanii.

Porozumienie chadeków z Partią Wolności to według “Timesa” najbardziej prawdopodobny powyborczy scenariusz. Dziennik ocenia, że zwiastuje to “nowy prawicowy i antyimigracyjny sojusz z Polską, Węgrami innymi krajami środkowej Europy zaniepokojonymi muzułmańskimi uchodźcami”.

Według dziennika to sojusz, który w Unii Europejskiej “wzbudzi kontrowersje”. “Centrum politycznej grawitacji w Austrii uległo przesunięciu”- pisze “Guardian

To “zastrzyk energii dla europejskich nacjonalistów i ruchów antyestablishmentowych” – zgadza się “Financial Times”. I podkreśla że wynik Partii Wolności pozwoli jej zażądać wysokiej ceny za wejście do koalicji rządzącej.

“To niemal na pewno skutkować będzie bardziej agresywną pozycją Wiednia na wielu polach polityki europejskiej, w tym w temacie imigracji” – pisze dziennik.

“To mocna wiadomość dla Europy” – mówi gazecie Thomas Hofer, austriacki politolog.

W niedzielnych przedterminowych wyborach do austriackiej Rady Narodowej pierwsze miejsce zajęła chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP), zdobywając 31,4 proc. głosów. O drugie miejsce rywalizują współrządząca dotąd z chadekami w ramach wielkiej koalicji Socjaldemokratyczna Partia Austrii (SPOe) i prawicowo-populistyczna Austriacka Partia Wolności (FPOe), którym sondaż daje – odpowiednio – 26,6 i 26,5 proc.

Ostateczne wyniki wyborów zostaną ogłoszone w czwartek.

Pięcioletnia kadencja dotychczasowego składu Rady Narodowej dobiegłaby końca dopiero jesienią przyszłego roku, a przedterminowe wybory to efekt zaistniałego w maju rozpadu “wielkiej koalicji”. Funkcjonującym od końca 2013 roku sojuszem targały od dłuższego czasu poważne rozdźwięki, które dotyczyły w znacznej mierze polityki imigracyjnej.

źródło: wrealu24.pl
Ocena: 3.8. Przez 8 osób.
Proszę Czekać...

One thought on “SENSACJA! Europa się budzi. Nowy sojusz na czele z Polską! Eurokraci nie dowierzają”

  1. Oby! Bo za niedługo będzie już za późno. Ale dlaczego pozwalamy zasiewać nasze niebo chemtrailami?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.