SENSACJA! Europa się budzi. Nowy sojusz na czele z Polską! Eurokraci nie dowierzają

UNIA BUNT POLSKA

Po wyborach w Austrii możliwe jest zawiązanie sojuszu między Wiedniem, Warszawą i Budapesztem – uważa brytyjski “The Times”. Austria zaostrzy kurs wobec Unii Europejskiej – oceniają media w Wielkiej Brytanii.

Porozumienie chadeków z Partią Wolności to według “Timesa” najbardziej prawdopodobny powyborczy scenariusz. Dziennik ocenia, że zwiastuje to “nowy prawicowy i antyimigracyjny sojusz z Polską, Węgrami innymi krajami środkowej Europy zaniepokojonymi muzułmańskimi uchodźcami”.

Według dziennika to sojusz, który w Unii Europejskiej “wzbudzi kontrowersje”. “Centrum politycznej grawitacji w Austrii uległo przesunięciu”- pisze “Guardian

To “zastrzyk energii dla europejskich nacjonalistów i ruchów antyestablishmentowych” – zgadza się “Financial Times”. I podkreśla że wynik Partii Wolności pozwoli jej zażądać wysokiej ceny za wejście do koalicji rządzącej.

“To niemal na pewno skutkować będzie bardziej agresywną pozycją Wiednia na wielu polach polityki europejskiej, w tym w temacie imigracji” – pisze dziennik.

“To mocna wiadomość dla Europy” – mówi gazecie Thomas Hofer, austriacki politolog.

W niedzielnych przedterminowych wyborach do austriackiej Rady Narodowej pierwsze miejsce zajęła chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP), zdobywając 31,4 proc. głosów. O drugie miejsce rywalizują współrządząca dotąd z chadekami w ramach wielkiej koalicji Socjaldemokratyczna Partia Austrii (SPOe) i prawicowo-populistyczna Austriacka Partia Wolności (FPOe), którym sondaż daje – odpowiednio – 26,6 i 26,5 proc.

Ostateczne wyniki wyborów zostaną ogłoszone w czwartek.

Pięcioletnia kadencja dotychczasowego składu Rady Narodowej dobiegłaby końca dopiero jesienią przyszłego roku, a przedterminowe wybory to efekt zaistniałego w maju rozpadu “wielkiej koalicji”. Funkcjonującym od końca 2013 roku sojuszem targały od dłuższego czasu poważne rozdźwięki, które dotyczyły w znacznej mierze polityki imigracyjnej.

źródło: wrealu24.pl
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kimbur Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kimbur
Gość
Kimbur

Oby! Bo za niedługo będzie już za późno. Ale dlaczego pozwalamy zasiewać nasze niebo chemtrailami?