Separatyści już nie tylko Gradem w Ukraińców. Teraz mają potężny BM-27 Uragan

BM-27 UragaNajmocniejsza broń prorosyjskich separatystów? To już niestety nie tylko okryty złą sławą system rakietowy Grad. Jak podaje serwis Defence24.pl – samozwańcze oddziały na wschodzie Ukrainy dysponują już o wiele mocniejszymi artyleryjskimi wyrzutniami rakiet BM-27 Uragan. Każda taka wyrzutnia to 16 pocisków o wadze między 90 a 100 kg. Zasięg ich rażenia? Nawet 35 km.

Doniesienia o wykorzystywaniu Uragana w walce z ukraińskimi wojskami miał potwierdzić ekspert wojskowy z Kijowa – Dmitry Tymczuk – informuje portal Defence24.pl.

Tak startują BM-27 Uragan – wyposażenie prorosyjskich separatystów
Uragan to system nie tylko o znacznie większym zasięgu, ale także o większej sile ognia niż tradycyjny Grad. Jakby tego było mało – separatyści mają wykorzystywać pociski z głowicami kasetowymi. Z tego typu pocisków podczas eksplozji uwalnia się nawet kilkaset mniejszych ładunków mogących siać zniszczenie na znacznej powierzchni. Zakaz używania amunicji kasetowej uchwaliła konwencja w Dublinie w 2010 roku, wśród jej sygnatariuszy nie ma jednak ani Stanów Zjednoczonych, Chin, Rosji, ani nawet… Polski.

BM-27 Uraga

Wspomagające separatystów Uragany miotają pociskami rakietowymi kalibru 220 mm. Waga głowic to nawet 100 kg, przy 20 kg tych wystrzeliwanych przez system Grad.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o