Setki martwych delfinów gnije na francuskich plażach, a politycy udają że nie ma problemu

Od samego początku roku na francuskim wybrzeżu atlantyckim morze wyrzuciło rekordową liczbę 600 delfinów. Więc co się dzieje?

Od początku 2019 r. Na plażach wzdłuż atlantyckiego wybrzeża Francji morze wyrzuciło do 600 delfinów. Według dwóch różnych badań liczba tusz znalezionych w tym roku wynosi od 400 do 600, ale nawet niższy szacunek jest wyższy niż w poprzednim roku w tym samym okresie.

Podczas gdy martwe delfiny pojawiają się na plażach we Francji każdego roku naukowcy twierdzą, że sytuacja jest alarmująca.

” Jeśli porównasz te liczby do ubiegłorocznych w tym samym okresie, teraz jest już więcej martwych delfinów … A ostatni rok był już REKORDOWY„, powiedziała badaczka Hélène Peltier z obserwatorium morskiego życia Pelagis, które przeprowadza badania.

Delfiny wyrzucone na odcinku wybrzeża atlantyckiego, biegnącego od południowej Bretanii do granicy z Hiszpanią, z dużą ilością zwłok znalezionych w departamentach Vendée i w departamencie Charentes Maritimes.

Naukowcy twierdzą, że te liczby są tylko wierzchołkiem góry lodowej, ponieważ wiele zwłok delfinów po prostu tonie na dnie oceanu lub jest zmywana do morze, a nie ląduje na plażach.

Śmierć ta może również zagrozić populacji delfinów w nadchodzących latach – twierdzą naukowcy.

Chociaż setki martwych delfinów co roku zostaje wyrzucona na Francuskie plaże, jest to rekordowa liczba tak wcześnie w roku. Większość martwych delfinów nosi ślady urazów, które według naukowców są spowodowane przez duże łodzie rybackie i duże sieci rybackie, z których korzystają.

” Wśród znalezionych tusz, 93 procent wykazuje oznaki, że zostały schwytane przez statki rybackie i ich wyposażenie, takie jak okaleczenia, amputacje i złamane szczęki”, mówi francuska organizacja charytatywna France Nature Environnement (FNE).

Delfiny zostają uwięzione w rozległych sieciach używanych do połowu ryb, takich jak morszczuk i labraks, które delfiny lubią jeść. Niektóre z tych sieci są przymocowane do dna morskiego i kiedy delfiny utkną w nich, nie mogą wynurzyć się by zaczerpnąć powietrze i duszą się. Problemem są też trawlery, które za sobą ciągną duże sieci rybackie, w które delfiny wpadają i zostają zranione. Kiedy utkną, delfiny wpadają w panikę, a stres może je również zabić.

Oczywistym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie liczby dużych statków rybackich. Organizacje zajmujące się ochroną środowiska chcą natychmiastowej redukcji liczby dużych trawlerów i innych dużych łodzi rybackich, które mogą prowadzić połowy na tych wodach. Wzywają do lepszej koordynacji między rządem francuskim i hiszpańskim, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu. Chcą także, aby obserwatorzy mogli wejść na pokład tych statków, aby kontrolować praktyki połowowe.

Inne rozwiązania to umieszczanie akustycznych nadajników na łodziach, aby powstrzymać delfiny. Są to tak zwane „pingery” wytwarzające dźwięk, który odstrasza delfiny.

Trwa tam kolejna szalona katastrofa ekologiczna … Tylko po to, żeby zarobić i nas wyżywić!

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PedroPauloPedro Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paulo
Gość
Paulo

Ale rybkę lubicie 🙂

Pedro
Gość
Pedro

Delfiny to nie rybki, tylko wodne ssaki, o inteligencji
dwukrotnie wyższej od szympansów. Stworzenia te
powinny być pod szczególną ochroną ze strony czlowieka.

Pedro
Gość
Pedro

To jest po prostu straszne, że przez bezmyślną działalność
człowieka dochodzi do niszczenia fauny i flory, bogactw
naturalnych i wszystkiego, co ma wpływ na naszą ziemską
przyszłość. Jeśli w porę nie powstrzymamy degradacji
środowiska naturalnego na naszej planecie, sami po jakimś
czasie wyginiemy.