Setki szpaków w tajemniczy sposób spadają z nieba w Rzymie, Włochy jak w filmie Hitchcocka

Włochy Rzym ptaki zaczęły spadać z nieba

Stada szpaków, które tworzą choreograficzne wzory na niebie nad Rzymem, w tajemniczy sposób zaczęły upadać na ulice. Ich zwłoki zalały ulice i chodniki.

W Porta Pia, jednej z bram Rzymu, a także w innych dzielnicach, mieszkańcy musieli chodzić na palcach wokół ciał poległych ptaków, podczas gdy motorowery ryzykowały poślizg na trupach zmiażdżonych przez przejeżdżające samochody. ” To było jak film Hitchcocka – było dużo krwi, a zapach stał się okropny ” , powiedział Paolo Peroso, szef stowarzyszenia mieszkańców Porta Pia.

Włochy Rzym ptaki zaczęły spadać z nieba

Miliony szpaków migrują na południe Rzymu, gdzie cieszą się ciepłem i latarniami ulicznymi, które pozwalają im obserwować drapieżne sokoły. W ciągu dnia wyruszają z miasta, ucztując na oliwkach, po czym zasiadają w platanach Rzymu i wyrzucają tony oleistych odchodów na ulice, zmuszając mieszkańców do noszenia parasoli.

Wczesne testy na martwych ptakach wykluczyły truciznę lub chorobę , powiedziała Francesca Manzia, szef szpitala prowadzonego przez Włoską Ligę Ochrony Ptaków. ” Stwierdziliśmy, że są w dobrym zdrowiu, ale cierpią z powodu urazów i złamanych kości, które można skojarzyć z kolizjami, czy to ze sobą, czy z kablami ” – powiedziała.

Niezwykle duża liczba szpaków zmierzających w kierunku tych samych drzew mogła doprowadzić do kolizji, podczas gdy inną przyczyną mogły być ataki drapieżników, które wywołują panikę w trakcie lotu grupowego , powiedziała.

” Gdy zostaną zaatakowane, szpaki wpadają na siebie i jeśli jeden szpak uderzy w przeszkodę, wielu podąży za nimi i spotka się z tym samym losem. ”

Kilka dni wcześniej, 100 ptaków spadło z nieba w Utah lądując na samochodach, jak pokazano na tym filmie:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Robert Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Anomalie magnetyczne pola ziemskiego