Silne trzęsienia ziemi w Peru i w USA

trzęsienie ziemi PeruW ostatnich kilkudziesięciu godzinach dość silne wstrząsy sejsmiczne zarejestrowano także w amerykańskim stanie Kalifornia i w Chile. Trzęsienie ziemi o sile 6,9 w skali Richtera nawiedziło wczoraj południową część Peru – poinformowała amerykańska służba geologiczna USGS. Na razie nie ma informacji o ofiarach czy też zniszczeniach.

Zachodnie wybrzeża obu kontynentów amerykańskich leżą w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie wzmożonej aktywności sejsmicznej.

Kilkadziesiąt osób rannych w Kalifornii

Co najmniej 87 osób odniosło obrażenia, w tym trzy poważne, gdy wczoraj nad ranem północną Kalifornię nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,1 w skali Richtera. Są spore straty materialne.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości 10 km na południe od miasta Napa, ok. 75 km od San Francisco.

W Napie przerwanych zostało 50 przewodów gazowych i 30 rur wodociągowych. Napływają też informacje o uszkodzeniach budynków. W rejonie trzęsienia dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych zostały pozbawione prądu.

Straż pożarna w Napie poinformowała o wybuchu sześciu dużych pożarów. Spłonęły m.in. cztery przyczepy kempingowe.

Jak poinformowały władze miasta, stan trzech rannych jest krytyczny.

Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w tym rejonie od 1989 roku, kiedy trzęsienie o sile 6,9 pochłonęło 63 ofiary śmiertelne i spowodowało znaczne straty materialne.

trzęsienie ziemi Peru

(mb)

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.