Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Japonii, ostrzeżenie przed tsunami

Japonia trzęsienie ziemi koło elektrowni atomowejTrzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera wystąpiło w sobotę rano czasu lokalnego na Pacyfiku, w pobliżu wschodniego wybrzeża Japonii. Jak poinformowała japońska telewizja publiczna, władze wydały ostrzeżenie przed tsunami, które jednak dość szybko odwołały.

Ostrzeżenie dotyczyło m.in. regionu, gdzie znajduje się zniszczona w 2011 roku przez trzęsienie ziemi i tsunami elektrownia atomowa Fukushima. Po dwóch godzinach alarm jednak odwołano. Wysokość fal nie przekraczała 20 cm.

Japońska Agencja Meteorologiczna poinformowała, że trzęsienie miało siłę 6,8 w skali Richtera. Początkowo identyczną siłę wstrząsów podawała amerykańska służba geologiczna USGS, ale później jednak skorygowała ją na 6,5.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na Pacyfiku, 165 km na wschód od miasta Iwaki, a jego ognisko około 10 km pod powierzchnią morza.

Japonia trzęsienie ziemi koło elektrowni atomowej

Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących ewentualnych poszkodowanych czy zniszczeń.

Japonia leży na styku trzech płyt tektonicznych i trzęsienia ziemi występują tam stosunkowo często. W marcu 2011 roku potężne trzęsienie ziemi i tsunami spowodowały na północnym wschodzie Japonii śmierć blisko 19 tysięcy ludzi i ogromne zniszczenia.

źródło: wp.pl (ah, asz)

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o