Bardzo silne trzęsienie ziemi we Włoszech. Runęło mnóstwo domów

Silny wstrząs sejsmiczny zanotowano w niedzielę rano w środkowych Włoszech. To już kolejny po środowym trzęsieniu ziemi, które spowodowało bardzo duże zniszczenia w regionie Marche.

trzesienie-ziemi

USGS – amerykańska agencja naukowo-badawcza zajmująca się trzęsieniami ziemi, poinformowała początkowo, że trzęsienie miało siłę 7,1, później zmniejszyła tę wartość do 6,6. Epicentrum znajdowało się 68 km na południowy wschód od Perugii, na głębokości 10,8 km.

trzesienie-ziemi
Trzęsienie ziemi wystąpiło około 68 km od Perugii

Zniszczona bazylika

Trzęsienie ziemi najsilniej dotknęło regiony Marche i Umbria, ale było też mocno odczuwalne w Rzymie oraz we Florencji. W Rzymie wstrzymano kursowanie metra.
Epicentrum znajdowało się w rejonie Nursji, gdzie sytuację opisuje się jako dramatyczną. Budynki zawaliły się w wielu miejscowościach. W Nursji zniszczona została historyczna bazylika św. Benedykta.

– Włoskie media podają, że trzęsienie miało magnitudę 6,1. W telewizji pokazują zniszczenia – widać zburzone budynki i służby ratownicze w akcji. Wszystko wskazuje więc na to, że są ranni – opowiada Tomasz Jaworski.

Wstrząsy były odczuwalne także w Chorwacji, Słowenii oraz Bośni i Hercegowinie.

trzesienie-ziemi

trzesienie-ziemi

Wcześniejsze trzęsienia

Niedzielne trzęsienie ziemi, kolejne po czterech dniach od wstrząsów o magnitudzie 5,4 i 5,9, nastąpiło na tych samych terenach, gdzie ziemia trzęsie się od sierpnia i kiedy to w rejonie miasteczka Amatrice zginęło prawie 300 osób.

W środę we Włoszech miały miejsce trzy silne wstrząsy. Wszystkie miały epicentrum w rejonie miasta Macerata w regionie Marche w środkowych Włoszech. Zniszczonych zostało wiele budynków, dwie osoby zostały ranne. Na szczęście obeszło się bez ofiar śmiertelnych.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.