Singapur: Duża trąba wodna między statkami

Duża wodna kolumna została zauważona w Singapurze na wschodnim wybrzeżu w sobotę (6. sierpnia), co skłoniło ludzi do pozostania po drugiej stronie wyspy, by zdobyć filmy i zdjęcia, które umieścili na portalach społecznościowych.

traba wodna

Trąby wodne są typowe dla wód tropikalnych i występują u wybrzeży Singapuru raz do dwóch w ciągu roku. Jeden był widziany w październiku 2014 roku w Clementi, a pierwsze doniesienia o wirujących wodnych kolumnach zostały umieszczone w lokalnej prasie w 1908 roku.

 

traba wodna traba wodna

Trąby wodne mają zwykle około 50 metrów średnicy i towarzyszy im wiatr o prędkości 150 km/godz. Zjawisko to może stanowić zagrożenie dla małych łodzi, ale zwykle słabną, gdy zbliżają się do brzegu.

Marine Crescent, mieszkaniec Kenneth Ang powiedział, że to pierwszy raz, kiedy widział trąbę wodną. „Po prostu modliłem się, by nikomu nie stała się krzywda” – dodał.

Heng Xun Zheng, który widział kolumnę ze wschodniego wybrzeża, podkreślił, że ta trąba była niezwykła, ponieważ jeszcze nigdy nie osiągnęła takiej średnicy.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.