Skutki huraganu mogą być katastrofalne. Wielka ewakuacja w USA. Zbliża się Matthew

Huragan Matthew zbliża się do Stanów Zjednoczonych. Meteorolodzy przewidują, że żywioł najpierw zaatakuje Florydę, a później wschodnie wybrzeże kraju.

Matthew jest obecnie huraganem 4. kategorii w pięciostopniowej skali – porywy wiatru osiągają 185 km/h. Żywioł od kilku dni przemieszcza się nad Karaibami i jest przyczyną zniszczeń oraz powodzi m.in. na Kubie, Jamajce i Haiti. W tych krajach huragan spowodował śmierć co najmniej 15 osób.

huragan

Wielka ewakuacja

Władze stanów zagrożonych huraganem nakazały obowiązkową ewakuację z terenów zagrożonych huraganem. Przede wszystkim dotyczy to wybrzeży, gdzie wiatr i deszcz mają być najsilniejsze. Do opuszczenia domów łącznie zostało wezwanych około 2 mln osób. Na drogach z miejscowości nadmorskich już teraz tworzą się korki.

Puste sklepy

Mieszkańcy stanów zagrożonych huraganem wykupują żywność ze sklepów. Z półek znikają też baterie i latarki, które mogą przydać się w przypadku awarii energetycznych, które spowoduje huragan.

huragan

Trasa huraganu

Meteorolodzy prognozują, że Matthew w czwartek po południu będzie już nad Florydą, a następnie będzie przemieszczać się wzdłuż wschodnich wybrzeży USA. Zdaniem specjalistów największym zagrożeniem dla zdrowia i życia będzie porywisty wiatr oraz ulewny deszcz. Na mapie białym kolorem jest zaznaczona przewidywana droga huraganu w najbliższych dniach.

huragan

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.