Słońce emituje średniej wielkości rozbłysk słoneczny M7.3

Rozbłysk słoneczny M 7,3Wczoraj po długiej ciszy na słońcu doszło do średniej wielkości rozbłysku słonecznego wielkości 7.3, który spowodował wyrzut spore ilości CME. W poniedziałek możemy się spodziewać burzy magnetycznej podczas której wystąpią zakłócenia radiowe.

Rozbłysk słoneczny został wyemitowany w pobliżu plamy 2036 i trwał długo bo aż godzinę. Podczas trwania rozbłysku została wyrzucona spora ilość CME czyli masy słonecznej co spowoduje spore burze magnetyczne wokół ziemi i zorze polarne na rozległym obszarze Ziemi.

Region plam 2034

Ten rozbłysk jest sklasyfikowany jako pochodni M7-klasy. Rozbłyski klasy M są minimalnie mniejsze niż najbardziej intensywne rozbłyski, które są oznaczone jako X-klasa.

Rozbłysk słoneczny M 7

Rozbłyski słoneczne  to potężne wybuchy promieniowania. Promieniowanie  jest bardzo niebezpieczne i szkodliwe lecz nie może przejść przez ziemską atmosferę i fizycznie mieć wpływ na ludzi na ziemi gdyż chroni nas przed tego typu zjawiskami magnetosfera.

Rozbłysk słoneczny M 7,3

Podczas burzy magnetycznej, która wystąpi w poniedziałek można się spodziewać zakłócenie radiowych i problemów z działaniem GPS-u

Na tarczy słonecznej widać bardzo dużo plam. które są w stanie wygenerować duży rozbłysk klasy X.

plamy na słońcu

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o