Służby specjalne USA Nie doceniliśmy Korei Północnej
Służby specjalne USA Nie doceniliśmy Korei Północnej

Sytuacja wokół programu rakietowo-jądrowego Korei Północnej jest jedną z największych porażek amerykańskiego wywiadu, powiedzieli byli i obecni pracownicy CIA oraz innych służb specjalnych Stanów Zjednoczonych.

„New York Times” nie podaje nazwisk pracowników służb specjalnych, z którymi prowadzono rozmowy. Według gazety, wywiad Stanów Zjednoczonych uspokajał Trumpa, kiedy on został prezydentem. Trumpowi mówiono, że Korea Północna stworzy rakietę, która będzie mogła przenieść głowicę jądrową do USA nie wcześniej, niż za cztery lata. Wywiad uważał także, że Korea Północna potrzebuje kilka lat na stworzenie bomby wodorowej, uważają rosyjskie media.

Największy błąd USA

Błędne oceny rozwoju rakietowo-jądrowego programu Korei Północnej w wywiadzie nazywa się teraz „jednym z największych błędów Ameryki”. „New York Times” wiąże to z brakiem konsekwencji w kursie politycznym Białego Domu.

Analizując swoje błędy, pracownicy służb specjalnych wyjaśniają, że orientowali się na czas pracy nad bronią jądrową w okresie zimnej wojny. Wywiad Stanów Zjednoczonych uważał, że tyle samo czasu będzie potrzebować Korea Północna. USA nie doceniły możliwości Korei w zakresie modelowania komputerowego i wykorzystania doświadczenia innych państw.

Ponadto wskazuje się, że nie doceniono również zdecydowania lidera Korei Północnej Kim Dzong Una.

Jeden z rozmówców powiedział, że USA dostały „lekcję” o ograniczeniach swojego elektronicznego i satelitarnego wywiadu w operacjach przeciwko państwom, w których jest dość słabo rozwinięta gospodarka.

Służby specjalne USA Nie doceniliśmy Korei Północnej

źródło: pl.sputniknews.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Putek zniszczył Rosję. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putek zniszczył Rosję.
Gość
Putek zniszczył Rosję.

Czyli co, przyznają że Kim wygrał?
No to jeszcze gratulacje na Twitterze powinni złożyć.