Rosja wojna NATO

Czołgi T-72BZ i T-90, system artylerii rakietowej „Smiercz”, systemy rakietowe „Iskander” i S-400 to rosyjska „śmiercionośna broń”, z którą „NATO nie zechce mieć nic wspólnego” – pisze amerykańskie czasopismo „The National Interest”.

Według NI, tego typu broń odzwierciedla zdolności bojowe armii kraju.

Wymienione czołgi T-72BZ i T-90S, które mają udoskonalony pancerz, uzbrojenie, kamery termowizyjne i amunicję, co umożliwia im niszczenie zachodnich pojazdów pancernych na krótszych dystansach bojowych, choć – jak podkreśla czasopismo – zachodnie czołgi nadal mają przewagę w   urządzeniach detekcyjnych i systemach kierowania ogniem..

T-72BZ

T-72BZ
T-90S

T-90S

„The National Interest” wspomina również o systemie artylerii rakietowej „Smiercz” kalibru 300 mm, który „jest przykładem śmiercionośnego działania rosyjskiej artylerii”.

bm-30 smiercz
bm-30 smiercz

Następnie — system „Iskander”, którego pociski zostały udoskonalone pod względem celności i szybkości lotu w porównaniu z wcześniejszymi modyfikacjami, mogą omijać systemy obrony przeciwrakietowej i uzbrojone zostały w „straszną” 680 mm głowicę bojową.

Iskander

Iskander

Kamieniem milowym w rozwoju rosyjskiej obrony powietrznej jest system S-400 „Triumf”, składający się z kilku radarów, punktów dowodzenia i wyrzutni rakiet, dzięki którym może on śledzić i atakować jednocześnie do 36 samolotów, będących w odległości do 400 km.

S-400 Triumf
S-400 Triumf

„The National Interest” pisze, że takie baterie w Syrii i Kaliningradzie mogą blokować przestrzeń powietrzną nad bazami lotniczymi Turcji, Cypru, Polski i Niemiec.

Wcześniej „The National Interest” sporządził listę pięciu „najbardziej zabójczych” rosyjskich okrętów wojennych.

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Putinek zniszczy Rosje.ttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putinek zniszczy Rosje.
Gość
Putinek zniszczy Rosje.

Eaa, ziewłem.

ttteis77
Gość
ttteis77

totalny pokój, lub totalna wojna. Gdyby był pokój na ziemi, to nie było by walk i ciągłej dominacji nad czymś, kimś. Mówią o pokoju a walki trwają. Więc, co to za pokój. Będą tłumaczyć się że trzeba walczyć o „lepsze jutro”. no to na co czekacie?, pokój?. totalna wojna niech się już zacznie. dlaczego nie walczcie na prawdę, a na niby?.