Większość ludzi przepowiednie o końcu świata traktuje jako mrzonki nawiedzonych wieszczów, albo naukowców panikarzy. A nawet jeśli o nim myślimy, to wyobrażamy sobie, że Ziemia rozpadnie się od środka na kawałki lub uderzy w nią ogromna kometa. Tymczasem badacze alarmują, że zabić nas może, tak potrzebne nam do życia… Słońce. Jak będzie ich zdaniem wyglądała apokalipsa?

„Ludzie martwią się, że w Ziemię uderzy asteroida. Tymczasem tego rodzaju kolizja może, choć nie musi wystąpić nie częściej niż raz na tysiąc lat. Problemy związane z aktywnością Słońca są dużo bardziej groźne. Raz na 100 lat występują zjawiska, które zagrażają utrzymaniu naszej cywilizacji” – powiedział doktor Ashley Dale, z Bristol University.

Chodzi o wybuchające na Słońcu burze. Wydawać by się mogło, że bez tej gwiazdy życie na Ziemi nie przetrwałoby nawet minuty, a tymczasem okazuje się, że może ono zostać siłą, która zniszczy ludzkość!

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Bristolu, kiedy na Słońcu dochodzi do wybuchów powodujących tzw. burze słoneczne, ich siła może być porównana ze zdetonowaniem 10 miliardów bomb atomowych (każda o wielkości tej, która zniszczyła Hiroszimę)! W dodatku, do eksplozji słonecznych dochodzi relatywnie często, bo raz na 100 lat!

Jeżeli dojdzie do sprzyjających okoliczności i ustawienia planet, to życie na Ziemi prawdopodobnie przestanie istnieć. A nawet jeśli przeżyjemy, to sami się wykończymy, bo nie poradzimy sobie nagle cofnięci do ery przedindustrialnej.

Wyobraź sobie, że promieniowanie elektromagnetyczne sprawi,że nigdzie nie będzie prądu. Samoloty przestaną latać, a systemy bankowe załamią się. Nigdzie nie da się zadzwonić. Zostaniemy bez pieniędzy. Potem zaczną się kończyć zapasy żywności na świecie i zaczną się rozprzestrzeniać śmiertelne choroby, z którymi wydawać by się mogło, że już dawno sobie poradziliśmy… Ta przerażająca wizja to tylko początek tego, co może nam zrobić Słońce. Zdaniem naukowców, dzisiejsi ludzie nie przetrwaliby wybuchu słonecznego.

To wybuchu na Słońcu, a nie komety powinniśmy bać się najbardziej…

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
basiaDawidszamanekfafcik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Basia
Użytkownik

Jestem inżynierem inżynierii procesowej, od lat przyglądam się zjawiskom zachodzącym na Ziemi. Nie ma się czego bać.

Dawid
Gość
Dawid

Co my teraz zrobimy?

szamanek
Gość
szamanek

JAK SLONCE ZNISZCZY ZIEMIE TO JA BEDE TANCZYL TAK

fafcik
Gość
fafcik

to i to nas zabije!!!