Snajperzy strzelają do protestujących na Majdanie. Ponad 100 zabitych !! (Wideo)

snajperzy strzelają do protestujących majdanDramatyczna relacja fotoreportera z Kijowa. – Przed chwilą obok mnie padł martwy człowiek, strzał snajpera przebił mu kask – relacjonuje fotoreporter Jakub Szymczuk.

– Strzelają do nas snajperzy, ja nie wiem, skąd oni są, trafiają w powstańców, strzały idą od strony Berkutu, ale trudno ocenić kto naprawdę strzela. Na własne oczy widziałem jak snajper zastrzelił 6 osób. Módlcie się za nas wszystkich i za mnie – relacjonuje fotoreporter.

Z Kijowa nadchodzą różne informacje o liczbie zabitych podczas czwartkowych starć antyrządowych demonstrantów z milicją. Liczby wahają się od siedmiu do ponad 60 ofiar śmiertelnych.
 
snajperzy strzelają do protestujących majdan
Ukraińskie ministerstwo zdrowia informuje o siedmiu ofiarach śmiertelnych czwartkowych starć w Kijowie. Według resortu od wtorku, kiedy zaczęła się nowa fala zamieszek, śmierć w stolicy Ukrainy poniosło 35 osób.

Z kolei szef służby medycznej Sztabu Sprzeciwu Narodowego, deputowany opozycyjnej partii "Swoboda" Swiatosław Chanienko poinformował, że według wstępnych danych podczas zamieszek w Kijowie w czwartek zginęło ponad 60 protestujących.

Według agencji Reutera we wtorek śmierć poniosło 21 demonstrantów. Fotograf pracujący dla tej agencji widział 21 ciał cywilów na Majdanie Niepodległości. Reuters pisze, że od wtorku zginęło ponad 50 osób.

Z kolei francuska agencja AFP podaje, że w czwartek w Kijowie zabitych zostało 25 demonstrantów. Dziennikarze tej agencji policzyli ciała znajdujące się w tymczasowych kostnicach, np. w hotelu "Ukraina". AFP pisze o ponad 50 ofiarach śmiertelnych w trakcie trzech dni starć w ukraińskiej stolicy.

O co najmniej 50 zabitych w tym tygodniu w Kijowie informuje też amerykańska agencja Associated Press. Według tego źródła w czwartek zginęły co najmniej 22 osoby. Reporter AP widział 21 ciał. Ponadto rzecznik MSW poinformował agencję o śmierci jednego milicjanta.

Tygodnik "Kyiv Post" na swej stronie internetowej informuje, że według jej dziennikarzy w czwartek zginęło co najmniej 42 protestujących.

 
Według najnowszych informacji CNN  w Kijowie zginęło już 100 osób, a 500 zostało rannych.
 
W najbliższych godzinach a najprawdopodomniej po zapadnięiu zmroku można spodziewać się zaostrzenia się krwawej sytuacji.
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
blokold Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
blokold
Gość
blokold

niech nadejdzie ten "koniec tego świata"  niech zacznie się co ma się stać, niech wymrzą ci "źli" a przetrwają "dobrzy". niech ta fala skosi nawet cały świat z tego całego gówna którym jest pieniądz i władza.

blokold
Gość
blokold

Jeżeli wyszli by wszyscy obywalete ukrainy… i rodziny tych którzy strzelają, nie było by tego….jedna osoba nic nie zrobi chyba że była by bogiem… jedna rodzina też nic nie zrobi…a np 5 000 000 rodzin i ich rodzin i jeszcze do tego kolejne pół świata po to żeby zaprzestać tego "mordu".