Śnieżny kataklizm na Syberii. 3-metrowe zaspy na drogach. Zdjęcia, które robią wrażenie

Syberia Kataklizm śnieg

Śnieżny kataklizm nawiedził nie tylko USA, lecz również Rosję. Mieszkańcy południowej Syberii przeżyli buran, czyli potężne śnieżyce połączone z porywistym wiatrem i tęgim mrozem. Efekt to nawet 3-metrowe zaspy i 1,5 tysiąca aut uwięzionych w śniegu.

Syberia Kataklizm śnieg

To, co widzieliśmy za obrazkach znad amerykańskich Wielkich Jezior, nie może się równać z tym, co przeżyli w ostatnich dniach mieszkańcy regionu amurskiego w południowej Syberii. Przeszedł tam buran, czyli obfite opady śniegu połączone z porywistym wiatrem oraz silnym mrozem.

W Komsomolsku nad Amurem temperatura podczas zawiei śnieżnej spadła z minus 8 do nawet minus 30 stopni i to w ciągu zaledwie 2 dni. Region został przykryty ponad półmetrową warstwą śniegu. Porywisty wiatr usypał olbrzymie zaspy, które miały wysokość nawet 2-3 metrów.

Krajobrazy przypominały obrazki z filmu „Pojutrze”. Gigantyczne ilości śniegu całkowicie zablokowały główne arterie komunikacyjne w regionie, m.in. autostradę łączącą Komsomolsk nad Amurem z Chabarowskiem. Drogowcy, którym zwykle nie straszne są żadne śniegi, poddali się, a władze ogłosiły stan klęski żywiołowej.

W kilkumetrowych zaspach ugrzęzło 1,5 tysiąca samochodów oraz ponad 2,5 tysiąca kierowców i pasażerów, których służby ratownicze musiały ewakuować. Tysiące gospodarstw domowych do tej pory jest pozbawionych prądu. Zobaczcie zdjęcia, które potrafią zjeżyć włosy na głowie:

Syberia Kataklizm śnieg

Syberia Kataklizm śnieg

Syberia Kataklizm śnieg

Syberia Kataklizm śnieg

Syberia Kataklizm śnieg

Syberia Kataklizm śnieg

źródło: TwojaPogoda.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ostro, jak w USA