Potężna burza zaatakowała w sobotę rosyjski kurort Soczi, na wybrzeżu Morza Czarnego, niosąc ze sobą fale tak wysokie, że zamieniły byłą wioskę olimpijską w basen pełen wody – donosi rt.com.

Materiał filmowy zamieszczony w Internecie przedstawia fale przekraczające bariery wałów przeciwpowodziowych w olimpijskiej wiosce Soczi. Kompleks zbudowano dla Zimowych Igrzysk Olimpijskich, których miasto było gospodarzem w 2014 roku.

Według doniesień prasowych, niektóre fale osiągały wysokość pięciu metrów. Podobno nawet betonowe poręcza zostały częściowo uszkodzone.

Dalej w głąb wybrzeża wiatr spowodował jeszcze więcej problemów. Drogi zablokowało 150 drzew, poważne utrudnienia pojawiły się również na kolei. Lotnisko w Soczi zawiesiło swoją działalność do czasu poprawy pogody. Kilkadziesiąt samochodów uległo uszkodzeniu przez upadające drzewa. W jednej dzielnicy zwalone drzewo uszkodziło rurę gazową i linię elektroenergetyczną, pozbawiając setki ludzi gazu i prądu. Służby ratownicze pracowały cały weekend, by uporać się ze zniszczeniami poczynionymi przez huragan.

Sztorm utworzył nawet tornado, które wyrwało dachy z kilku domów.

Jednak niektórzy odważyli się podejść do wzburzonego morza. Pomimo ostrzeżeń ratowników byli chętni uwiecznienia niecodziennego zjawiska. Na szczęście nie ma doniesień o rannych i ofiarach.

Gdy temperatura zaczęła spadać, woda szybko zamarła, zamieniając plaże Soczi w to, co niektórzy mieszkańcy nazywany „imponująca stroną piany”.

źródło: krolowa-superstar

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o