Soros ostrzega przed potężnym kryzysem. „Wszystko, co mogło pójść źle, poszło źle”

Soros

Unia Europejska jest w kryzysie egzystencjalnym. Wszystko, co mogło pójść źle, poszło źle – ocenił miliarder i inwestor George Soros podczas swojego przemówienia przed Europejską Radą ds. zagranicznych. Ostrzegł, że tuż za rogiem może czekać nas kolejny olbrzymi kryzys finansowy.

– Stoimy naprzeciw odejścia od porozumienia nuklearnego z Iranem i zniszczenia sojuszu transatlantyckiego. Z pewnością będą one miały negatywny wpływ na europejską gospodarkę. Siła dolara już teraz wyzwala odpływ kapitału z walut rynków wschodzących. Możemy podążać w stronę kolejnego, wielkiego kryzysu finansowego. A to ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy – powiedział Soros w Paryżu.

Wyzwania dla Europy

Dodał, że poważnym problemem jest wzrost populizmu w Europie. – Unia Europejska przeżywa kryzys egzystencjalny. Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło nie tak – podkreślił miliarder.

– Wielu młodych ludzi uważa dzisiaj Unię Europejką za wroga, który pozbawił ich pracy i bezpiecznej przyszłości. Populistyczni politycy wykorzystali te sentymenty i utworzyli antyeuropejskie partie i ruchy – mówił.

Soros powiedział, że kryzys uchodźczy, dezintegracja terytorialna i trudna sytuacja ekonomiczna to trzy największe wyzwania, przed jakimi stoi Europa. Ostrzegł też, że brexit będzie długim procesem, który prawdopodobnie potrwa ponad pięć lat.

Inwestor jest również zaniepokojony faktem, że rośnie przepaść między Europą a Stanami Zjednoczonymi w odniesieniu do Iranu. – Cały świat jest zszokowany decyzjami prezydenta Donalda Trumpa – stwierdził.

Soros wezwał Unię Europejską, aby pożyczyła więcej pieniędzy na sfinansowanie „planu Marshalla” dla Afryki, co miałoby pomóc rozwiązać problem uchodźców. – Unia Europejska ma wysoki rating kredytowy – argumentował.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KimBuryRobinson Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KimBury
Gość
KimBury

Kawał takiegosyna.

robson112
Użytkownik
robson112

I nareszcie czekałem z necierp……jak ta cholerna że tak powiem…..
powie i napisze wreszcie

jak napisz a raczej powie…

ps.
Soros ostrzega przed potężnym kryzysem. „Wszystko, co mogło pójść źle, poszło źle

Pamiętajta wszycyi i jedność .I to mówi i przekazuje miliarder????