Spopielą Ziemię w 5 minut. Światu grozi wulkaniczna apokalipsa

wulkany

Masowe erupcje wulkanów lub obudzenie się superwulkanów, np. Yellowstone, mogą w ciągu pięciu minut zamienić część kuli ziemskiej w obszar niezdatny do życia.

Do takiego wniosku doszli klimatolodzy i specjaliści badający aktywność wulkanów z Uniwersytetu de Clermont-Ferrand, informuje Life.ru.
Badacze wyrazili przekonanie, że topnienie lodowców i ogólny wzrost temperatury na planecie w nadchodzących dziesięcioleciach spowodują ogromne i masowe erupcje wszystkich wulkanów, które wcześniej uważane były za nieaktywne.

Zdaniem naukowców niskie temperatury i topnienie lodów Arktyki jedynie pogorszą sytuację, bo przez miliony lat pokrywa lodowa pełniła funkcję swego rodzaju „systemu ochrony” środowiska przed erupcjami, ale dzięki swoim wysiłkom ludzkość zbliżyła się do globalnej katastrofy.

Zmiany klimatyczne mogą wpłynąć nawet na te wulkany, których aktywność była wcześniej uważana za hipotetyczną.

 

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
qqqqqqttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qqqqqq
Gość
qqqqqq

Wszystko się składa. Yellowstone leży w USA.
Skoro ocieplenie klimatu może wspomóc erupcję tego megawulkanu….
to wyjaśnia dlaczego na cały świecie latają samoloty rozpylające „Chemtrails”. Potocznie by otruć ludzi, jednak to nie prawda. To poto by ochłodzić klimat i by USA nie zostało zmiecione z ziemi…
Polecam film: „Arka Przyszłości”
Poczytajcie sobie też o programie: „Solar radiation management”

ttteis77
Gość
ttteis77

„Zdaniem naukowców niskie temperatury i topnienie lodów Arktyki jedynie pogorszą sytuację, bo przez miliony lat pokrywa lodowa pełniła funkcję swego rodzaju „systemu ochrony” środowiska przed erupcjami, ale dzięki swoim wysiłkom ludzkość zbliżyła się do globalnej katastrofy.” BRAVO…… o tym wiedziałem szmat czasu temu a teraz, zaczynają kapować o co chodzi……….. jak w takim tempie będą to robić, na powstrzymywanie czegokolwiek będzie za późno….