24 Sie, 2017

Po środowym trzęsieniu ziemi we Włoszech 4000 ludzi straciło dach nad głową

Dwa silne trzęsienia ziemi, do jakich doszło w środę w środkowo-włoskiej prowincji Macerata zniszczyły wiele zabytkowych budynków i domów. Najbardziej ucierpiały gminy Ussita i Wyss. W regionie dotkniętym trzęsieniem co jakiś czas pojawiają się wstrząsy wtórne.

Wciąż trzęsie

Po pierwszym trzęsieniu wystąpiło ponad sto wstrząsów wtórnych, który jeden z nich miał wielkość 3,5 w skali Richtera, a epicentrum odnotowano w pobliżu gminy Ussita. Zdaniem szefa włoskiego rządu Matteo Renziego, kilka starych miast w wyniku trzęsienia ziemi stało się niezdatnych do zamieszkania. Bez dachu nad głową zostało 4 tys. osób.

Władze przeznaczyły 40 mln ludzi w związku z sytuacją nadzwyczajną. Wszystkich, którzy utracili domy, umieszczono w tymczasowych schroniskach, hotelach wzdłuż wybrzeża, halach sportowych oraz namiotach. Do 31 października nie odbędą się również zajęcia w szkołach.

Jedna ofiara

Jak informowaliśmy wcześniej, w środę środkowe Włochy nawiedziły trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,4 oraz 6,1 w skali Richtera. W wyniku katastrofy kilka osób doznało niewielkich obrażeń.
W piątek donoszą o jedynej ofierze śmiertelnej – 72-letni mężczyźnie, który zmarł wskutek ataku serca, najprawdopodobniej spowodowanym trzęsieniem ziemi.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.