Starcia opozycji z milicją w Kijowie. Trzy osoby zginęły od kul, ponad 100 rannych

majdan ukraina starcia są ofiaryTrzech manifestantów zginęło od kul w trakcie zamieszek antyrządowych – poinformowała opozycyjna deputowana do parlamentu Łesia Orobec. Siedem osób w stanie krytycznym znajduje się w punkcie ochrony medycznej Majdanu – podała.

„Trzy ciała znajdują się (w zajętym przez demonstrantów) Domu Oficerów. Siedem osób jest umierających. Nie puszczają do nas karetek!!!” – napisała deputowana na swoim Facebooku.

W starciach ucierpiało ponad 100 osób. To najpoważniejsze zamieszki na Ukrainie od 23 stycznia. W kraju trwa kryzys polityczny.

P.o. szefów MSW i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) dali uczestnikom zamieszek termin do godz. 17 (czasu polskiego) na opuszczenie ulic i zaprzestanie starć z siłami milicyjnymi.

MSW i SBU zaapelowały do liderów opozycji, by uspokoili protestujących i wrócili do rozmów z władzami.

Starcia rozpoczęły się, gdy manifestanci pokonali milicyjną blokadę na jednej z ulic prowadzących do parlamentu. W Radzie Najwyższej Ukrainy deputowani opozycji domagali się w tym czasie od posłów większości głosowania nad przywróceniem konstytucji z 2004 roku, co ma doprowadzić do ograniczenia uprawnień prezydenta Wiktora Janukowycza.

Oddziały specjalne ukraińskiej milicji Berkut używając broni gładkolufowej podchodzą we pod główne barykady na Majdanie Niepodległości. Milicjanci pokonali już barykadę na ul. Hruszewskiego i atakują umocnienia od południowej strony placu.

Samoobrona Majdanu ogłosiła mobilizację. Położone wokół placu stacje metra zostały zamknięte.

Oglądaj na żywo co dzieje się na Majdanie (Ukraina)
źródło: wp.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Starcia opozycji z milicją w Kijowie. Trzy osoby zginęły od kul, ponad 100 rannych”

  1. UPA wariuje. Nie dobrze, że USA destabilizuje kraj przy granicy z Polską.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.