Statek zderzył się z wielorybem, ponad 80 rannych

Statek zderzył się z wielorybem

Ponad 80 pasażerów zostało rannych, w tym kilkoro poważnie, po tym, jak prom zderzył się z wielorybem na Morzu Japońskim.

Wysokiej prędkości wodolot wyruszył w sobotę z portu Niigata i był w drodze do na wyspę Sado, gdy doszło do niezwykłego incydentu. Operatorzy promów poinformowali, że statek uderzył w jakiś obiekt, który pozostawił 15-centymetrowe pęknięcie na rufie.

Publiczny japoński nadawca telewizyjny NHK, cytując eksperta morskiego, poinformował, iż bazując na skali oddziaływania statek musiał zderzyć się z wielorybem.

W oświadczeniu operator promu przeprosił swoich klientów za incydent, a jednocześnie podał, że statek zderzył się z „morskim stworzeniem”. „Uderzyłem szyją w siedzenie przede mną” – powiedział jeden z pasażerów na pokładzie statku. „Ludzie wokół mnie jęczeli (z bólu)” – dodał.

W trakcie incydentu na pokładzie znajdowało 121 pasażerów, w tym czworo członków załogi. Firma Sado Steam Ship Company, która obsługuje prom Ginga, twierdzi, że mimo wypadku statek dotrł do celu z około godzinnym opóźnieniem.

Straż przybrzeżna poinformowała, że 13 osób było w poważnym stanie, chociaż wszyscy pozostawali przytomni. Rannych zabrano do szpitala.

Łódź zasilana jest przez strumienie wody morskiej i może poruszać się z prędkością do 80 km / h (49 mil na godzinę). Jedno z skrzydeł wodolotu na statku również uległo uszkodzeniu podczas kolizji.

Płetwale karłowate oraz humbaki migrują przez Morze Japońskie o tej porze roku, co zwiększa ryzyko zderzenia się z nimi.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o