Stephen Hawking potwierdza że pędzące ciało 322tyś kmh może być statkiem kosmicznym

Stephen Hawking UFO

Hawking potwierdził, że prowadzi badanie w sprawie tego, czy pierwszy obiekt, który kiedykolwiek przybył z ZEWNĄTRZ naszego układu słonecznego, jest statkiem kosmiczny obcej cywilizacji.

Obiekt został nazwany Oumuamua. Jest pierwszym tajemniczym obiektem docierającym do naszego Układu Słonecznego z zewnątrz kosmosu. Oumuamua wprawił naukowców w zakłopotanie z racji tego, że najpierw sklasyfikowali go jako kometę po czym później przeklasyfikowali na asteroidę.

Obecnie zespół naukowców kierowany przez Stephena Hawkinga próbuje teraz rozszyfrować, czy obiekt w kształcie cygara jest obcą satelitą lub statkiem kosmicznym, czy też wcześniej niewidocznym zjawiskiem naturalnym.

Profesor astrofizyki na Harvard University Avi Loeb powiedział: „Być może jest to statek kosmiczny obcych MATKA, który podróżuje szybko i wypuszcza małe statki kosmiczne, które swobodnie wpadają w system planetarny podczas misji rozpoznawczej.”

„Jeśli ten obiekt ma naturalne pochodzenie, powinno być o wiele więcej podobnych w Układzie Słonecznym”

„Im więcej studiuję ten obiekt, tym bardziej nietypowy on się wydaje, powodując, że zastanawiam się, czy to sztucznie wykonana sonda, którą wysłała obca cywilizacja.”

Oficjalna nazwa obiektu to A / 2017 UI, ale został nazwana „Oumuamua”, co w luźnym tłumaczeniu oznacza „posłańca, który dociera z odległej przeszłości”.

Stephen Hawking prowadzi program wart 75 milionów funtów

Program o wartości 75 milionów funtów, który poszukuje dowodów na istnienie inteligentnego życia poza Ziemią, nazywa się Breakthrough Listen, kierowany przez Stephena Hawkinga. Teraz próbuje wykryć dowody na obcą technologię w domniemanej asteroidzie Oumuamua.

Andrew Siemion, dyrektor ośrodka badawczego w poszukiwaniu życia pozaziemskiego (Seti) – który pracuje nad przełomem – powiedział, że rozpocznie jutrzejszą, dziesięciogodzinną obserwację pod kątem konkretnych oznak obcej technologii.

Przeszuka widmo elektromagnetyczne za pomocą teleskopu Green Bank w Zachodniej Wirginii.

Profesor Loeb powiedział, że argumenty sugerujące, że nie jest to skała kosmiczna polegają na tym, że obiekt podąża za standardową „keplerowską” orbitą – orbitą eliptyczną – ukształtowaną przez siłę grawitacji Słońca. Obiekt przemierza 322 000 kilometrów w ciągu godziny a jego niesamowity kształt przypominający cygaro jest niespotykany w kosmosie.

Obiekt minie Jowisza w przyszłym roku i ucieknie poza Pluton do 2020 roku
Obiekt minie Jowisza w przyszłym roku i ucieknie poza Pluton do 2020 roku

 

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PiotrekRosja+upadnie+przez+Putina.KimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotrek
Gość
Piotrek

Każdy widzi to , co chciałby zobaczyć .

Rosja+upadnie+przez+Putina.
Gość
Rosja+upadnie+przez+Putina.

To na pewno statek bo ma taki aerodynamiczny kształt, a to w kosmosie bardzo ważne, żeby zminimalizować opory powietrza.

KimBury
Gość
KimBury

Podpowiadam, że skrót od „tysięcy” to „tys.” a nie „tyś”. Zapis kmh czytalibyśmy jako kilometrogodziny; poprawna forma to km/h. To uwagi dla podniesienia jakości artykułów, które przecież są ciekawe.