Stephen Hawking twierdzi, że niebawem czeka nas zagłada

Zdaniem Stephena Hawkinga nasz los jest przesądzony – Ziemię czeka zagłada. Wszystko przez rozwój – zagrażają nam efekty naszych globalnych działań. Jedyny ratunek dla ludzkości to, zdaniem naukowca, kolonizacja kosmosu.

Stephen Hawking, ceniony brytyjski astrofizyk w rozmowie z ze stacją telewizyjną BBC stwierdził, że zagłada naszej planety jest nieunikniona. Jego zdaniem dojdzie do niej za sprawą wojny atomowej, globalnego ocieplenia, sztucznej inteligencji lub pojawienia się genetycznie modyfikowanych wirusów.

kolonizacja kosmosu

Jak powiedział Hawking, rozwijając się sami stwarzamy kolejne zagrożenia dla naszego istnienia. Szczególnie niebezpieczne są, jego zdaniem, badania nad sztuczną inteligencją. Astrofizyk przyznał, że dla istnienia gatunku ludzkiego kluczowe będzie najbliższe stulecie i to, co w czasie jego trwania zrobimy. A jedyną dobrą decyzją, w opinii naukowca, jest próba kolonizacji kosmosu. Jeśli nie zaczniemy osiedlać się na innych planetach, w ciągu 10 tysięcy lat nasz gatunek może wyginąć.

kolonizacja kosmosu

Tylko obecność ludzi w kosmosie uratuje nas przed wyginięciem, kiedy życie na Ziemi stanie się niemożliwe.

źródło: onet.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Stephen Hawking twierdzi, że niebawem czeka nas zagłada”

 1. Niebawem czeka nas zagłada czyli za 10 tysięcy lat, jak wynika z tekstu. Zmieńcie tytuł.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Reasumują słowa genialnego astrofizyka. Nie niszczmy jednej planety, rozpieprzmy wszystko, głupie może sądzić że sytuacja gdzie indziej się nie powtórzy.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Albo taki kawał: Co mówi szarańcza do drugiej po dłuższym żerowaniu? Ej słuchaj, słyszałeś, że niedługo czeka nas zagłada od tego żerowania? Tak, lećmy na inne pole.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.