Ciekawostki Wszechświat

Stephen Hawking: Ludzkość nie przetrwa 1000 lat na Ziemi

Według Stephena Hawkinga nasze dni są policzone… jeśli nie znajdziemy innej nadającej się do życia planety. Naukowiec ogłosił, że ludzkości prawdopodobnie pozostało jedynie tysiąc lat życia na Ziemi.

Stephen Hawking, brytyjski astrofizyk, kosmolog i fizyk teoretyk, przewiduje nieuchronną zagładę naszej planety. Według naukowca zagrożenie istnieje np. ze strony globalnego ocieplenia i konfliktów, które mogą doprowadzić do wojny nuklearnej. Hawking wspomina również, że sztuczna inteligencja może wyprzeć rodzaj ludzki. Podczas dyskusji stowarzyszenia Oxford Union, która odbyła się w poniedziałek 14 listopada, badacz stwierdził, że jedyną nadzieją na to, że do zagłady ludzkości nie dojdzie, jest znalezienie planety, na którą moglibyśmy się przesiedlić.

sztuczna-inteligencja

– Żeby ludzkość miała przyszłość, musimy uciekać w Kosmos. Nie sądzę, żebyśmy byli w stanie przeżyć kolejne tysiąc lat, jeśli nie uciekniemy z naszej kruchej planety – przyznał Hawking. – W związku z tym zachęcam, żeby zacząć interesować się Kosmosem – dodał.

Naukowiec przyznaje, że nasza wiedza o Kosmosie stale się poszerza.

– Nasza wizja Wszechświata bardzo się zmieniła w ostatnich 50 latach i cieszę się jeśli to również moja zasługa – powiedział fizyk.

Hawking zakończył swoją wypowiedź słowami: „Pamiętajmy: patrzmy w górę w gwiazdy, a nie pod nogi”.

Prężne działania

Astronomowie z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA od 2009 roku za pomocą Kosmicznego Teleskopu Keplera badają przestrzeń kosmiczną. Szukają planety, na której warunki środowiskowe są na tyle dobre, żebyśmy mogli przeżyć. W szczególności zwracają uwagę na ziemiopodobne obiekty, które orbitują wokół gwiazd przypominających nasze Słońce. Najważniejszym aspektem jest poszukiwanie wody w stanie ciekłym.

teleskopu-keplera

W sierpniu astronomowie odkryli planetę Proxima B, która dotychczas wydaje się najlepszym obiektem, na który mogliby przenieść się ludzie. Jest skalista i znajduje się w odległości 4,24 lat świetlnych od Ziemi.

proxima-b
proxima-b

Na planecie Proxima b może istnieć życie

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Yetinie moge juz tego czytacda&gü Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nie moge juz tego czytac
Gość
nie moge juz tego czytac

Pozatym twierdze ze ziemia za 1000 lat bedzie lepiej prosperowala bez takich oszolomow-teoretykow niz teraz….zamiast dzieci karmic….o ludzi dbac…to kosmosa sie zachciewa. Odkrycie wiek’a ło matko! Main-mielonka i slowa bez walki o idealy.oby jednak glos odebralo:/ (sic!)

Yeti
Gość
Yeti

tacy „myśliciele” jak ty, na pewno niczego nie są w stanie wymyślić. Widły i gnój to twoja przyszłość.

nie moge juz tego czytac
Gość
nie moge juz tego czytac

Kiedyśszanowałęm….a teraz modle się po takich art. zeby jednak zasnął.I jakie dobre zdjęcie tej planety….chyba odpale golfa i pojade:)

da&gü
Gość
da&gü

Wspaniały fizyk? Trochę takie dziwne są jego apele do ludzi,zeby patrzyli w gwiazdy i zajmowali się kosmosem. A co to niby ma zmienić? Dlaczego on nie zaapeluje do NASA,żeby udostepili nowoczesna technologie i zaczeli budować statki,które by oficjalnie latały na planety je sprawdzac? Czemu on tez nie mówi o wszystkim co wie? Nie czaje polityki tego gościa.

%d bloggers like this: