Super Wulkan w Yellowstone coraz bliżej erupcji

Nasz planeta skrywa wiele tajemnic, część z nich została już odkryta przez człowieka, jednak duża część nadal pozostaje w zakryciu, czeka cierpliwie na swój czas by dać się odkryć lub przypomnieć o sobie. Tak jest w przypadku wielu super wulkanów, jakie znajdują się na naszej planecie. Jest to z jednej strony coś pięknego, niezwykłego a z drugiej strony coś niebezpiecznego i śmiertelnie groźnego. Dziś chcemy o takim najpopularniejszym super wulkanie napisać. Jest to oczywiście Yellowstone. Otóż w ostatnich miesiącach z tamtego rejonu napływają coraz to bardziej zastanawiające i w zasadzie niepokojące doniesienia. Otóż wielka wulkaniczna bomba naszej planety zaczęła dosłownie tykać.

Otóż pierwsza i podstawowa kwestia jest taka, że wybuch super wulkanu w Yellowstone będzie zakwalifikowany jako kataklizm o zasięgu globalnym, ponieważ skutki będą rzeczywiście miały globalny zasięg. W ostatnich latach, aby nie wzbudzać paniki wśród ludzi naukowcy badający super wulkan w stanie Wyoming stwierdzali, często jednogłośnie, że nie dojdzie do erupcji, a przynajmniej nie stanie się to zbyt szybko. Natomiast dziś, kiedy w rejonie Yellowstone coraz częściej dochodzi do wstrząsów sejsmicznych, wstrząsów przybierających na sile, optymizm przeradza się w pesymizm, lub po prostu realizm i coraz częściej słychać głosy mówiące o realnym zagrożeniu. A zatem kiedy czeka nas ewentualna erupcja, kiedy wskaźnik odliczający czas do wybuchu osiągnie zero?

Na moment odejdźmy od czysto naukowych wyliczeń i przyjrzyjmy się pewnej doktrynie wojennej, może brzmieć to dziwnie, ale super wulkan w Yellowstone jest wpisany w doktrynę wojenną Rosji. Otóż kilka lat temu wyciekły dokumenty mówiące o wykorzystaniu Yellowstone przez Moskwę w razie wojny globalnej, w razie konfliktu z USA. Otóż w region super wulkanu z Wyoming miałaby zostać wystrzelona rakieta na tyle potężna by wspomóc i przyspieszyć wybuch. Super wybuch, który stanowiłby potężny cios. Po takim ataku, i takiej reakcji Stany Zjednoczone odniosłyby ogromne straty materialne i straty w ludziach a to z kolei wpłynęłoby korzystnie na działania Rosyjskie, ale to taka informacja na marginesie w ramach ciekawostki.

W ostatnich tygodniach dochodziło nawet do blisko dwustu wstrząsów jeden po drugim w regionie Wyoming. Część z nich osiągnęła poziom aż 4,5 stopnia w skali Richtera, po tych wydarzeniach głosów optymistycznych nie ma, nastała cisza, jak gdyby czas wyczekiwania, co teraz się wydarzy, co teraz zrobi wulkan?

NASA oddelegowała Boeing 747, na pokładzie, którego znajduje się tak zwane Stratosferyczne Obserwatorium Astronomii Podczerwonej w skrócie SOFIA. Jest to zastanawiające, ponieważ widzimy, że rząd USA zaangażował NASA do monitorowania regionu super wulkanu Yellowstone a tego typu działanie z pewnością nie jest przypadkowy, jest to działanie spowodowane konkretnymi przesłankami i wydarzeniami, z których część z pewnością jest jeszcze utajniona.

Teorie, co do ewentualnej daty wybuchu w Yellowstone są różne, naukowcy przewidują, że będzie to okres od około pięćdziesięciu lat do nawet kilku tysięcy. Nie ma się, co dziwić, że rozbieżności są tak potężne. W przypadku super wulkanu Yellowstone mamy do czynienia z potężną siłą, która jest praktycznie wprost proporcjonalna do nie przewidywalności a zatem w takiej kwestii ciężko o jakiekolwiek daty. Prawda jest jedna do erupcji może dojść jeszcze tej nocy a może dojść i za 10 000 lat. W grę wchodzi zbyt wiele czynników zewnętrznych by je razem skumulować i w jakiś sposób określić wiarygodne terminy.

Natomiast naukowcy w jednym są zgodni, otóż erupcja w Yellowstone byłaby dwa tysiące razy silniejsza od wielkiego wybuchu wulkanu Mount St. Helens w roku 1980, która to erupcja pochłonęła aż 57 osób w stanie Waszyngton. Yellowstone wyrzuci w powietrzne blisko 10-15 tysięcy metrów sześciennych magmy zalegającej w głębi super wulkanu. 420 Kilometrów sześciennych toksycznego siarkowego pyłu i skał zatruje atmosferę. W dalszej kolejności dojdzie do wystąpienia tak zwanej zimy wulkanicznej, spowodowanej odizolowaniem powierzchni planety o promieni słonecznych. Dojdzie do rozległych zmian klimatycznych.

źródło: globalne-archiwum.pl

23
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
obserwatorPrawiczek katoliczekSzylikmaciejmoszczynskiGrzegorz Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obserwator
Gość
obserwator

Wulgaryzmy powinny być usuwane z komentarzy stronka się zmieniła ciekawe .Ciekawy artykuł , w sumie więcej kolorów nie koniecznie czarny kolor

Prawiczek katoliczek
Gość
Prawiczek katoliczek

A chuj wam w dupe wszystkim na kogo popadnie!
Ide na msze teraz.

Szylik
Gość
Szylik

No powiem,że lepszy był wygląd poprzedni tej strony.Bo nadaje taki zajefajny klimacik i lepiej się wtedy pisze.

maciejmoszczynski
Gość
maciejmoszczynski

co te komentarze powyżej mają wspólnego z artykułem?

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Witam, chciałbym poprosić moderatorów o to aby powrócili do poprzedniego wyglądu, mnie też się to nie podoba , aż się wchodzić nie chce. Może zrobilibyście ankietę kto jest za starym tłem ,grafiką a kto za tą nową. Tak wiecie żeby tylko zaznaczyć kto za nową a kto za starą. Jeśli strona i tak na razie nie ma nowych tematów to dajcie tą ankietę czy głosowanie.
Pozdrawiam.

xyz
Gość
xyz

Wolalam czarne tlo, bo sie przyzwyczilam a poza tym przedtem bylo originalnie a teraz ten portal wyglada tak jak wszystkie.

Labitel
Gość
Labitel

Ja proponuje kolor tła zmienić na R-120 G-60 B-30

Matt
Gość
Matt

Wygląd strony jest dobry. Nie zmienia go na czarny. Teraz lepiej sie czyta.

Anonim
Gość
Anonim

Lepiej się czyta czarne na białym? Skąd Ty też się koleś urwał? Bardziej się oczy męczą. Dlaczego przy programowaniu, gdzie masz do czynienia tylko z literkami każą używać ciemnego tła? To zostawiam do Twoich wniosków.

&
Gość
&

Buhahaha, ale się łatwo wkurwiasz. Ja pisałem sarkastycznie a ty tak na serio O_o?

Natomiast wygląd strony mógłby mieć wybór na black/white i pokazana ilość komentarzy.

Anonim
Gość
Anonim

Ponoć używasz sarkazmu, a sam go nie łapiesz koleś. A btw. wyglądu – tak, zgadzam się, ale admin ma to gdzieś i pewnie zostanie TYLKO to coś.

saddhu
Gość
saddhu

Sa pokazane komenty, tylko pod, a nie nad.

Ciemny lepszy klimat;)

deflator
Gość
deflator

Podzielam wygląd gorzej niż tragiczny , bez ład totalny !

aaa
Gość
aaa

czarna strona lepsza

Anonim
Gość
Anonim

Prawda? Zdecydowanie bardziej pasowała do tematyki strony, nie to co teraz – sama biel, jest nijako.

Anonim
Gość
Anonim

Prosiłbym administratora o to, żeby powrócił do poprzedniego stylu graficznego. Przed chwilą zmienił go na obecny, a ten jest tragiczny…

&
Gość
&

Przestań pierdolić. Teraz jest dobry.

Anonim
Gość
Anonim

Spierdalaj kmiocie. Jest chujowy.

&
Gość
&

O ty świnio polska, uważaj, bo wschód nie śpi.

Anonim
Gość
Anonim

O ty mendo bolszewicka, uważaj, bo zachód czuwa.

&
Gość
&

Przyjdą i znowu będą was wrzucać do zsypu.

Anonim
Gość
Anonim

A was wganiać na wysokie drzewa i dla zabawy je ścinać.

Despacito
Gość
Despacito

powolutku xd