Supertajfun uderzając w Tokio zaleje 33% miasta!

SuperTajfun Tokio
SuperTajfun Tokio

Jedna trzecia centrum Tokio może znaleźć się pod wodą, a prawie cztery miliony ludzi ucierpiałoby, gdyby supertajfun uderzył w japońską stolicę, powodując gwałtowne wezbrania.

Metropolitarne władze Tokio ujawniły w piątek swoje pierwsze oszacowanie podatności stolicy na szkody spowodowane przez wysokie fale pływowe związane z tajfunami, gdy ryzyko strat powodowanych przez burze na całym świecie gwałtownie wzrasta.

Według raportu, 212 kilometrów kwadratowych, czyli jedna trzecia centralnego obszaru Tokio, może zostać zalana do maksymalnej głębokości 10 metrów, jeśli supertajfun wytworzy wysokie pływy. Szacuje się, że to poważne zdarzenie pogodowe dotknie aż 3,95 milionów ludzi w całym mieście, a powódź spowodowana przez fale da się najbardziej we znaki w dzielnicach biznesowych i rozrywkowych, a także dużych dworcach kolejowych. Tokio zamieszkuje 13,7 mln osób.

SuperTajfun Tokio

W szczególności wschodnie obszary Tokio w pobliżu rzeki Arakawa zostałyby zalane na ponad tydzień, gdyby wzbierające fale przypływu w porcie przebiły się przez wały przeciwpowodziowe.

W związku z tymi szacunkami rząd Tokio poinformował, że planuje unowocześnić środki ewakuacyjne oraz sprawdzić, w jaki sposób wysyłane są komunikaty ostrzegawcze dla mieszkańców.

Wielkie burze regularnie nawiedzają japoński archipelag, wywołując osunięcia ziemi i powodzie, które często prowadzą do znacznej liczby ofiar.

źródło: krolowasuperstarblog.wordpress.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o