Superwulkan Yellowstone: Wzrasta emisja gazów z kaldery superwulkanu

W Yellowstone zarejestrowano wysokie stężenie CO2, a w stanie Wyoming niedaleko kaldery wulkanu dochodzi do licznych trzęsień ziemi co może świadczyć o zbliżającej się erupcji superwulkanu.

Jak przekazuje portal fishki.net, zdjęcia satelitarne pokazują, że w okolicy wulkanu wydziela się duża ilość dwutlenku węgla.

Yellowstone emisja gazów

„Zaobserwowano wzrost aktywności sejsmicznej w stanie Wyoming i w okolicy kaldery superwulkanu”, – podano w publikacji.

Yellowstone ostatni raz wybuchł 70 tysięcy lat temu, jednak niedawny wzrost aktywności sejsmicznej na całym świecie mógł przyspieszyć procesy w głębi jego kaldery.

ryby

Wysoki poziom CO2 w okolicy wulkanów zwykle jest zwiastunem nieodległej w czasie erupcji, ponieważ świadczy o narastaniu ciśnienia głęboko pod powierzchnią ziemi. Jeśli wulkan zacznie wybuchać, może to doprowadzić do globalnej katastrofy. Chmury popiołów dosłownie zakryją Słońce, przemysł rolny USA upadnie, a większość kraju pokryje się 10-centymetrową warstwą popiołu, co uniemożliwi uprawę zbóż i innych plonów.

CO2 nad Yelowstone
CO2 nad Yelowstone

Ponadto, gęsty obłok popiołu przyczyni się do szybkiej zmiany klimatu i duża część planety ochłodzi się w wyniku niewystarczającego promieniowania słonecznego przenikającego na ziemię przez gęstą zasłonę pyłu.

Stężenie CO2 jest tak wysokie, że gaz przenika już na powierzchnię. W rzekach giną ryby i w związku z tym, według danych portalu, rzekę Yellowstone zamknięto dla zwiedzających. Mieszkańcy podkreślają zmianę koloru wody, która stała się ciemnozielona i ma nieprzyjemny zapach. Ponadto w niektórych miejscach widoczne są rosnące na powierzchni wody pęcherzyki gazu.

źródło: wschodnik.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Superwulkan Yellowstone: Wzrasta emisja gazów z kaldery superwulkanu”

 1. W Yellowstone płonie las i pewnie dlatego jest podwyższone co2. A wstrząsy są tam od zawsze jednego roku mniejsze i jednego większe to normalne!!!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Co ty pitolisz, jaki las ? Wyraźnie CO2 uwalnia się spod ziemi. Wybuch jest bardzo blisko, zostało max rok czasu.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. podaj imię, nazwisko pewniaku. za rok zweryfikuje i jak pieprzysz bzdury to do pyska ci nasram wieszczu.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 2. A żeby nie bać się wulkanu należy śledzić sejsmograf link poniżej i pobliskie miasta wulkanu jak je zasypie popiół to my jeszcze będziemy mieć trochę czasu, tylko na co ?

  https://www.youtube.com/watch?v=nYFOfM1gvL8

  https://www.youtube.com/watch?v=p7_kV8SJtq0

  https://www.youtube.com/watch?v=Hc71GcLSBZo

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.