Suszę w RPA można rozwiązać ściągając górę lodową z Antarktydy

Republika Poludniowej Afryki doswiadcza suszy

Ogromne góry lodowe można przeciągnąć 1200 mil z Antarktydy do dotkniętej suszą RPA i przekształcić w wodę jako część desperackiej próby złagodzenia najgorszego niedoboru wody w regionie od stulecia.

Republika Południowej Afryki ogłosiła ogólnokrajową katastrofę. Ogromna susza uderzyła w południowe i zachodnie regiony kraju po 2016 r. Zamieniając ten kraj w pustkowie. Ostatnie dwa lata zaliczane są do najsuchszych lat w historii.

Susza w RPA
Susza w RPA

Ograniczone restrykcje wodne już istnieją a władze w Kapsztadzie ostrzegły, że krany mogą wyschnąć całkowicie w przyszłym roku, jeśli zimowe deszcze nie przyjdą na ratunek 4 milionom mieszkańców miasta portowego.

Nick Sloane z firmy ratowniczej Sloane Marine Ltd ujawnił ambitny plan poprowadzenia olbrzymich kawałków lodu przez ocean a później stopienie go do milionów litrów wody pitnej.

Powiedział: „Chcemy pokazać, że jeśli nie ma innego źródła do rozwiązania kryzysu wodnego, mamy inny pomysł, o którym nikt jeszcze nie pomyślał”.

Pan Sloane powiedział, że jego zespół może owinąć góry lodowe tkaniną, aby zmniejszyć ich topnienie podczas transportu. Wielkie statki mogłyby następnie poprowadzić bloki do Prądu Benguela, który płynie wzdłuż zachodniego wybrzeża południowej Afryki.

Twierdził on, że tylko jedna góra lodowa może wytwarzyć około 150 milionów litrów wody. Działanie to zapewniłoby około 30 procent zapotrzebowania Kapsztadu w wodę.

Pan Sloane powiedział: „Antarktyka jest największym źródłem świeżej wody na świecie więc trzeba to w końcu wykożystać pomagając biednym ludziom umierającym z braku dostępu do wody pitnej.”

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
onewuinebum
Gość
KimBury
Gość
KimBury

Wodociąg z Antarktydy jest potrzebny. Przecież woda jest cenniejsza de facto od ropy.