Świat oszalał! Za zamachem w Berlinie stoi… policja

zamach terrorystyczny Niemcy

Takiego rozwiązania tej sprawy nikt się nie spodziewał. Jak wynika z najnowszych ustaleń, za zamachem w Berlinie, do którego wykorzystano skradzioną polskiemu kierowcy ciężarówkę, stoi nie kto inny jak… policja.

Niemieckie media stacja telewizyjna RBB i dziennik „Berliner Morgenpost” ujawniły, kto był pomysłodawcą jednego z najbardziej szokujących zamachów terrorystycznych na terenie Europy. Akt, którego ofiarą padło kilkanaście osób, pomógł zorganizować funkcjonariusz policji. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Anis Amri, imigrant z Tunezji 19 grudnia 2016 roku zabił dwanaście osób, a ranił sto w ataku na berliński jarmark świąteczny. Zamachowiec wykorzystał do tego ciężarówkę, którą zdobył, zabijając jej polskiego kierowcę. Tunezyjczyk wjechał w tłum zebrany w centrum stolicy Niemiec, a następnie zbiegł. Cztery dni później zastrzeliła go włoska policja.

Okazuje się, że tym, kto namówił Amriego do przestępstwa był funkcjonariusz policji – agent Urzędu Kryminalnego (LKA) w Nadrenii Północnej-Westfalii o kryptonimie VP-01, którego zadaniem była infiltracja środowiska skupionego wokół radykalnego imama, Abu Walaa. Jak ujawniły telewizja RBB i dziennik „Berliner Morgenpost”, agent VP-01 miał być tym, który był jednym z najbardziej radykalnych islamistów w swoim środowisku oraz wpadł na pomysł zamachu.

Urząd Kryminalny w Nadrenii-Północnej Westfalii, z którego wywodził się VP-01, odmówił komentarza w tej sprawie. Podał jedynie, że prowadzi w tej sprawie śledztwo. O jego postępach nie informuje.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
witkacyKimburklon900 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
witkacy
Gość
witkacy

Polecam zajrzeć na stronę Berliner Morgenpostu. Tłumaczy mamy tragicznych, bo ogólnie sprawa wygląda inaczej no ale Świat oszalał i ………….. po prostu ręce opadają,głupich nie sieją sami się rodzą.

Kimbur
Gość
Kimbur

Kto tłumaczy?

witkacy
Gość
witkacy

Może google a może znajomośc języka a może propaganda, wybierz żadnego kierunku nie zabraniam

klon900
Gość
klon900

HWDP Jebać policję

Kimbur
Gość
Kimbur

taaa, a co byśmy bez policji zrobili? chyba tylko utworzyli… milicję!