Świat w żałobie. Benedykt XVI umiera

Benedykt XVI umiera

Pierwsze doniesienia, które ostrzegały nas, że z Benedyktem XVI nie jest dobrze, pojawiły się miesiąc temu. Wówczas świat obiegły zdjęcia byłego papieża, na których ten wygląda naprawdę tragicznie. Podkrążone oczy, wyraźne przygarbienie i osłabienie aż biły ze zdjęć. Okazuje się, że jest jeszcze gorzej.

Papież jest w bardzo poważnym stanie. Spekulacje wybuchły po tym, jak ksiądz Piotr Studnicki opublikował na Twitterze wpis, w którym prosi o modlitwę za papieża. 90-letni duchowny ma się czuć naprawdę fatalnie.

Jak podają bawarskie media, emerytowany papież jest skrajnie osłabiony. Benedykt XVI ma trudności z chodzeniem i zmaga się z pogarszającym się wzrokiem i słuchem. Co więcej, były papież ma jest już niezdolnym do odprawiania mszy czy nawet samodzielnego stania. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że Benedykt XVI po prostu umiera.

To właśnie pogarszający się stan zdrowia duchownego miał być jednym z powodów, dla którego zrezygnował z papiestwa. Niestety, mniejsza ilość obowiązków nie pomogła mu znaleźć ukojenia.

Przypomnijmy, że Benedykt XVI papieżem był przez niemal 8 lat – od 2005 roku do lutego 2013. Od przejścia na emeryturę 4 lata temu mieszka na terenie Ogrodów Watykańskich.

Benedykt XVI

Ocena: 4.0. Przez 5 osób.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Świat w żałobie. Benedykt XVI umiera”

  1. Starzy ludzie umierają, takie prawo matki natury. Co jak co ale stwórcy starość nie wyszłą.

    Ocena: 3.0. Przez 2 osoby.
    Proszę Czekać...
  2. jak ja umrę świat nie będzie wiedział ,tylko dlatego że nie jestem papieżem

    Ocena: 2.1. Przez 15 osób.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.