Świat wstrzymał oddech. Wielki przewrót w Arabii Saudyjskiej! Podjęto drastyczne kroki

1
3
Arabia Saudyjska

Saudyjski monarcha, 81-letni Salman ibn Abd al-Aziz, zdymisjonował czterech ministrów w związku z podejrzeniem o korupcję! Zdymisjonowani politycy zostali natychmiastowo aresztowani. Okazuje się, że aresztowanych jest znacznie więcej. Władze Arabii Saudyjskiej łącznie zatrzymały prawie 50 prominentnych osób!

„Utworzenie komitetu antykorupcyjnego i zatrzymanie prominentnych osobistości ma na celu wzmocnić zaufanie do rządów prawa” – czytamy w oświadczeniu saudyjskiego ministerstwo finansów.

Saudyjski monarcha w związku z zatrzymaniem powołał komitet ds. walki z korupcją. Na jego czele stanął następca tronu – 32-letni Muhammad ibn Salman. Co ciekawe, ibn Salman jest także ministrem obrony i wicepremierem rządu.

Obserwatorzy zauważają, że książę stopniowo konsoliduje swą władzę, przejmując kontrolę nad instytucjami odpowiadającymi za bezpieczeństwo w kraju. Muhammad ibn Salman, nazywany MBS, jest zwolennikiem “powrotu do umiarkowanego islamu”.

Cała akcja była najprawdopodobniej przygotowana przez samego następcę tronu, który zainicjował program modernizacji państwa. Pod hasłem walki z korupcją zostało zatrzymanych aż 11 książąt (wśród nich znany miliarder Al Walid ibn Talal, którego majątek wyceniany jest na 20 mld dolarów)oraz 38 byłych i obecnych ministrów, deputowanych i biznesmenów. Aktualnie przebywają w hotelach w Rijadzie.

źródło: wrealu24.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ja tam oddycham normalnie. Nie zdziwi mnie żadna wojna i Jankesi i ich poplecznicy tzw sojusznicy juz od dawna chcą przelewania krwi i wykorzystać(testować) śmiercionośne bron która stworzyli. Jednakże uważam ze USA nie uderzy w Koreę Północną i odwrotnie. Podobnie będzie pomiędzy Arabia Saudyjska a Iranem, pogadaja, postrasza, zamnkna granicę i później znowu będzie trochę spokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.