„Świecąca chmura” na polskim niebie

Mieszkańcy wielu województw zauważyli tajemniczy jasny obiekt, wiszący we wtorek na nocnym niebie. Już wiemy, co to jest.

Tajemniczy obłok światła, który pojawił się na niebie w okolicach godziny 4 nad ranem –  informowali z bardzo oddalonych od siebie zakątków Polski: Nowego Sącza, Czerwieńska, Chełma i Koniecpola. Co więcej, wiadomo o tym, że podobne zjawisko zaobserwowano też w wielu innych regionach Polski.

Polska świecąca chmura

Na nagraniach widać jedynie rozświetlony dysk i przez długie godziny ci, którzy go zaobserwowali, starali się dociec prawdy.

Oficjalny komunikat – start rosyjskiej rakiety

Już mamy oficjalne informacje, co dokładnie się stało.

Rosyjska agencja prasowa TASS podała, że we wtorek rano przeprowadzono start rakiety balistycznej z poligonu Kapustin Jar w zachodniej Rosji.

– W dniu 26 grudnia 2017 r. zespół bojowy wystrzelił międzykontynentalny pocisk balistyczny RS-12M Topol z poligonu Kapustin Jar w regionie Astrachań – powiedział rosyjski minister obrony.

Karol Wójcicki podał, że jest to rozwiązanie zagadki tajemniczej chmury która pojawiła się dziś ok. 4.30 nad ranem na naszym niebie. To co obserwowaliśmy okazało się gazami wylotowymi międzykontynentalnego pocisku rakietowego wystrzelonego z terytorium Rosji. Po osiągnięciu wysokości (minimum) kilkuset kilometrów, gazy wylotowe rakiety zostały rozświetlone przez światło słoneczne. W miarę rozpraszania się chmury zjawisko zniknęło co odnajduje potwierdzenie w Waszych obserwacjach.

Polska świecąca chmura

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Putin zniszczy Rosję.ampersant Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putin zniszczy Rosję.
Gość
Putin zniszczy Rosję.

Śmierdząca chmura Rosyjskim strachem, na Polskim niebie.
Kacapy już nawet w dzień się boją strzelać na wiwat, tylko po nocy a później badają czy się przyznać czy nie żeby w pysk nie dostać.

ampersant
Gość
ampersant

ehh, stracha narobili ludziom