Świńska grypa dotarła do Polski i zaczyna zbierać żniwo

Nie żyje jedna osoba spośród trzech, u których zdiagnozowano świńską grypę. Nie wiadomo jeszcze, czy bezpośrednio do zgonu pacjenta krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego przyczynił się wirus AH1N1. Rzecznik szpitala uspokaja, że placówka jest dobrze przygotowana, a stan pacjentów dobry.

swinska grypa

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przebywa obecnie kilku pacjentów, u których zdiagnozowano lub podejrzewa się świńską grypę.

Pacjenci w izolatkach

– Pacjenci są w stanie dobrym, stan jednej osoby, u której potwierdzono zachorowanie na świńską grypę, poprawił się. Pacjenci poddani są leczeniu, przebywają w izolatkach, jesteśmy zabezpieczeni w leki. Stosujemy wszelkie środki ostrożności. Lekarze są na to przygotowani. To nie powód do paniki, ale powód do wprowadzenia procedur – uspokajała Maria Włodkowska, rzeczniczka szpitala.

Jak potwierdziła Włodkowska, w szpitalu zmarł pacjent, u którego potwierdzono świńską grypę.

Szczepienie zabezpiecza

Rzeczniczka uspokoiła jednak, że zdiagnozowanie u pacjentów szpitala wirusa AH1N1 nie powinno wzbudzać niepokoju, bo przed świńską, jak i przed zwykłą grypą, można się ustrzec.

– Jesteśmy w okresie grypowym. Największą liczbę zachorowań na grypę przewidujemy na luty. Staramy się jej zapobiegać, ale jedynym sposobem zabezpieczenia są szczepienia – stwierdziła Maria Włodkowska. Jak dodała, szczepienie może ustrzec także przed świńską grypą. Szczep ten jest obecny w szczepionkach przeciwko grypie.

źródło: tvnbis

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Świńska grypa dotarła do Polski i zaczyna zbierać żniwo”

 1. Tytuł
  Świńska grypa dotarła do Polski i zaczyna zbierać żniwo
  I drugie zdanie
  Nie wiadomo jeszcze, czy bezpośrednio do zgonu pacjenta krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego przyczynił się wirus AH1N1
  komentując autora gównoburza

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Zamiast mnie a także kogokolwiek tu obrażać pomyśl logicznie… Pacjent mając jakieś tam choroby zaraził się wirusem świńskiej grypy więc logiczne jest, iż wirus ten spowodował bądź przyczynił się do jego szybszej śmierci a lekarze bądź media aby nie wprowadzać ludzi w panikę poinformowały że nie wiadomo co doprowadziło do jego śmierci….

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. A zrozumiałeś co napisałem i w sumie co sam potwierdzasz?
    To gdzie to żniwo przepraszam?
    Wystarczy pisać rozsądnie a nie wsiać zamęt (gówno-burze)
    A jak ktoś się czuje urażony, niech rozsądnie pomyśli na początek o tym jak piszę a dopiero później o czym.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.