Świńska grypa dotarła do Polski i zaczyna zbierać żniwo

3
42

Nie żyje jedna osoba spośród trzech, u których zdiagnozowano świńską grypę. Nie wiadomo jeszcze, czy bezpośrednio do zgonu pacjenta krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego przyczynił się wirus AH1N1. Rzecznik szpitala uspokaja, że placówka jest dobrze przygotowana, a stan pacjentów dobry.

swinska grypa

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przebywa obecnie kilku pacjentów, u których zdiagnozowano lub podejrzewa się świńską grypę.

Pacjenci w izolatkach

– Pacjenci są w stanie dobrym, stan jednej osoby, u której potwierdzono zachorowanie na świńską grypę, poprawił się. Pacjenci poddani są leczeniu, przebywają w izolatkach, jesteśmy zabezpieczeni w leki. Stosujemy wszelkie środki ostrożności. Lekarze są na to przygotowani. To nie powód do paniki, ale powód do wprowadzenia procedur – uspokajała Maria Włodkowska, rzeczniczka szpitala.

Jak potwierdziła Włodkowska, w szpitalu zmarł pacjent, u którego potwierdzono świńską grypę.

Szczepienie zabezpiecza

Rzeczniczka uspokoiła jednak, że zdiagnozowanie u pacjentów szpitala wirusa AH1N1 nie powinno wzbudzać niepokoju, bo przed świńską, jak i przed zwykłą grypą, można się ustrzec.

– Jesteśmy w okresie grypowym. Największą liczbę zachorowań na grypę przewidujemy na luty. Staramy się jej zapobiegać, ale jedynym sposobem zabezpieczenia są szczepienia – stwierdziła Maria Włodkowska. Jak dodała, szczepienie może ustrzec także przed świńską grypą. Szczep ten jest obecny w szczepionkach przeciwko grypie.

źródło: tvnbis

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
anikifadia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tytuł
Świńska grypa dotarła do Polski i zaczyna zbierać żniwo
I drugie zdanie
Nie wiadomo jeszcze, czy bezpośrednio do zgonu pacjenta krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego przyczynił się wirus AH1N1
komentując autora gównoburza